•  

passO-SC

EAN (čárový kód): 4030281218609
Do Věrnostního programu za nákup získáš 19,89 bodů

HMS karabina s velkou světlostí zámku a s bezpečnou šroubovací screw lock pojistkou.

Materiál:
Hliník
Zámek karabiny:
šroubovací
typ karabiny:
H – HMS
Pevnost v podélné ose:
22kN
Pevnost napříč:
10kN
Pevnost s otevřeným zámkem:
7kN
Světlost:
30mm
více

Barva:

Dostupné pouze na e-shopu

doručení pátek 2. 10.

Tento produkt si můžeš zapůjčit pouze v setu

Zobrazit sety

passO-SC

Série HMS karabin Skylotec passO se vyznačují největší světlostí zámku z řady Skylotec HMS karabin. Velká světlost zámku je užitečná při použití silných lan nebo při zapínání do kruhu. HMS karabina passO-SC má snadno ovladatelný šroubovací zámek a je vhodný pro všechny staromilné lezce, kteří se jsou zvyklí na šroubování zámku.

Nestárnoucí klasika

Pojistka zámku screw lock patří k léty prověřeným druhům pojistek používaných u HMS karabin. Pojistku lehce uvolníš pomocí prstů jedné ruky – otočením pojistky. Bezpečnostní značka na karabině jednoznačně ukazuje, zda je zámek správně zašroubovaný. Tento druh pojistky si jistě najde řadu fanoušků u milovníků klasických šroubovacích karabin.

Ergonomický tvar

Tělo této klasické HMS karabiny s automatickou pojistkou má ergonomický a kompaktní tvar, díky kterému je manipulace s karabinou velice příjemná a snadná.

Parametry a materiály

  • Hmotnost: 75 g
  • Pevnost v podélné ose: 22 kN
  • Pevnost v příčné ose: 10 kN
  • Pevnost s otevřeným zámkem: 7 kN
  • Světlost zámku: 30 mm
  • Rozměr: 112 x 76,5 mm
  • Norma EN 12275, UIAA 121, EN 362:2008-9
  • Barva: černá
  • Materiál: Hliník

Doporučení Skylotecu

Pokud je produkt používán velmi často, měl by být vyřazen v závislosti na opotřebování a výskytu trhlinek. Jestliže se produkt používá pouze výjimečně, měl by být vyřazen po 6-8 letech. Jako pravidlo Skylotec doporučuje nepoužívat žádné textilní vybavení déle než 10 let.


Garance spokojenosti

Recenze a ocenění

Německá firma Skylotec patří již více než 60 let mezi špičkové světové výrobce horolezeckého vybavení a ochranných pomůcek pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou. Své bohaté zkušenosti s výrobou vybavení pro výškové práce ve všech možných odvětvích přenáší od roku 2002 také do sportovního lezení, vysokohorské turistiky a dalších sportů. Skylotec je lídr ve vývoji a výrobě ferratových setů a tlumičů pádů.

Díky štědře dotovanému vývojovému oddělení udává tento německý výrobce směr i tempo vývoje nejen lezeckého vybavení a každoročně za to získává řadu designových a funkčních ocenění.

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.