•  

passO-Tri

EAN (čárový kód): 4030281218623
Do Věrnostního programu za nákup získáš 25,13 bodů

HMS karabina s velkou světlostí zámku a s bezpečnou automatickou Trilock pojistkou.

Zámek karabiny:
Tri-lock
Pevnost v podélné ose:
22kN
Pevnost napříč:
10kN
Pevnost s otevřeným zámkem:
7kN
Hmotnost:
85g
Norma:
EN 12275-H:2013, UIAA 121, EN 362-B:2004
Rozměry karabiny:
112 x 76,5mm
více

Barva:
Aktivity:

Není skladem

Místo vyzvednutí
Datum zapůjčení

passO-Tri

Série HMS karabin Skylotec passO se vyznačují největší světlostí zámku z řady Skylotec HMS karabin a jsou vyrobeny ve třech typech provedení – se šroubovací, twist lock a tri lock pojistkou zámku. Velká světlost zámku je užitečná při použití silných lan nebo při zapínání do kruhu. HMS karabina passO-Tri má snadno ovladatelný bezpečný automatický tri lock zámek a je vhodný všude tam, kde potřebujete mít jistotu, že se zámek neotevře buď nechtěně procházejícím lanem, nebo při nešetrné manipulaci při školení lezeckých nováčků.

Rychlá a bezpečná pojistka

Automatická třífázová pojistka zámku tri lock patří k nejbezpečnějším a prakticky vylučuje možnost nechtěného otevření např. procházejícím lanem. Pojistku uvolníte vysunutím, otočením na pravou nebo levou stranu a stačením pomocí prstů - po uvolnění prstů se pojistka automaticky a rychle sama vrátí do původní uzamčené polohy a zámek zajistí.

K ovládání pojistky je většinou potřeba obou rukou a naučený způsob manipulace s pojistkou. To ocení zejména instruktoři lezení nebo rodiče při jištění svých dětí, kteří potřebují mít jistotu, že se nováček nebo dítě nechtěně nevycvakne z jištění.

Ergonomický tvar

Tělo této klasické HMS karabiny s automatickou pojistkou má ergonomický a kompaktní tvar, díky kterému je manipulace s karabinou velice příjemná a snadná.

Doporučení Skylotecu

Pokud je produkt používán velmi často, měl by být vyřazen v závislosti na opotřebování a výskytu trhlinek. Jestliže se produkt používá pouze výjimečně, měl by být vyřazen po 6-8 letech. Jako pravidlo Skylotec doporučuje nepoužívat žádné textilní vybavení déle než 10 let.

Parametry a materiály

  • Hmotnost: 85 g
  • Pevnost v podélné ose: 22 kN
  • Pevnost v příčné ose: 10 kN
  • Pevnost s otevřeným zámkem: 7 kN
  • Světlost zámku: 30 mm
  • Rozměr: 112 x 76 mm
  • Norma EN 12275, UIAA 121, EN 362:2008-9
  • Barva: oranžová / tmavě šedá
  • Materiál: Hliník

Garance spokojenosti

Recenze a ocenění

Německá firma Skylotec patří již více než 60 let mezi špičkové světové výrobce horolezeckého vybavení a ochranných pomůcek pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou. Své bohaté zkušenosti s výrobou vybavení pro výškové práce ve všech možných odvětvích přenáší od roku 2002 také do sportovního lezení, vysokohorské turistiky a dalších sportů. Skylotec je lídr ve vývoji a výrobě ferratových setů a tlumičů pádů.

Díky štědře dotovanému vývojovému oddělení udává tento německý výrobce směr i tempo vývoje nejen lezeckého vybavení a každoročně za to získává řadu designových a funkčních ocenění.

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.