•  

passO-Twist

EAN (čárový kód): 4030281218630
Do Věrnostního programu za nákup získáš 22,28 bodů

HMS karabina s velkou světlostí zámku a s bezpečnou automatickou twistlock pojistkou.

Zámek karabiny:
Twist-lock
Pevnost v podélné ose:
22kN
Pevnost napříč:
10kN
Pevnost s otevřeným zámkem:
7kN
Hmotnost:
82g
Norma:
EN 12275-H:2013, UIAA 121, EN 362-B:2004
Rozměry karabiny:
112 x 76,5mm
více

Barva:
Aktivity:

Není skladem

Místo vyzvednutí
Datum zapůjčení

passO-Twist

Série HMS karabin Skylotec passO se vyznačují největší světlostí zámku z řady Skylotec HMS karabin a jsou vyrobeny ve třech typech provedení – se šroubovací, twist lock a tri lock pojistkou zámku. Velká světlost zámku je užitečná při použití silných lan nebo při zapínání do kruhu. HMS karabina passO-Twist má snadno ovladatelný automatický twist lock zámek a je vhodný pro všechny horlivé lezce, kteří se nechtějí zdržovat šroubováním zámku.

Nejpoužívanější pojistka

Pojistka zámku twist lock patří k nejbezpečnějším a také k nejpoužívanějším druhům pojistek používaných u HMS karabin. Pojistku lehce uvolníte pomocí prstů jedné ruky – stiskem a otočením pojistky. Po uvolnění prstů se pojistka automaticky a rychle sama vrátí do původní uzamčené polohy a zámek zajistí. Vyšší tuhost zámku pomáhá zabránit nechtěnému otevření zámku např. průchozím lanem.

Tento způsob pojistky je vhodný všude tam, kde potřebujete mít jistotu, že se karabina nechtěně neotevře a přitom se nemůžete zdržovat klasickým šroubovacím zámkem.

Ergonomický tvar

Tělo této klasické HMS karabiny s automatickou pojistkou má ergonomický a kompaktní tvar, díky kterému je manipulace s karabinou velice příjemná a snadná.

Doporučení Skylotecu

Pokud je produkt používán velmi často, měl by být vyřazen v závislosti na opotřebování a výskytu trhlinek. Jestliže se produkt používá pouze výjimečně, měl by být vyřazen po 6-8 letech. Jako pravidlo Skylotec doporučuje nepoužívat žádné textilní vybavení déle než 10 let.

Parametry a materiály

  • Hmotnost: 82 g
  • Pevnost v podélné ose: 22 kN
  • Pevnost v příčné ose: 10 kN
  • Pevnost s otevřeným zámkem: 7 kN
  • Světlost zámku: 30 mm
  • Rozměr: 112 x 76 mm
  • Norma EN 12275, UIAA 121, EN 362:2008-9
  • Barva: tmavě šedá / oranžová
  • Materiál: Hliník

Garance spokojenosti

Recenze a ocenění

Německá firma Skylotec patří již více než 60 let mezi špičkové světové výrobce horolezeckého vybavení a ochranných pomůcek pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou. Své bohaté zkušenosti s výrobou vybavení pro výškové práce ve všech možných odvětvích přenáší od roku 2002 také do sportovního lezení, vysokohorské turistiky a dalších sportů. Skylotec je lídr ve vývoji a výrobě ferratových setů a tlumičů pádů.

Díky štědře dotovanému vývojovému oddělení udává tento německý výrobce směr i tempo vývoje nejen lezeckého vybavení a každoročně za to získává řadu designových a funkčních ocenění.

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.