•  

pinchLock II

EAN (čárový kód): 4030281218586
Do Věrnostního programu za nákup získáš 27,5 bodů

Inovativní HMS karabina s unikátní a snadno ovladatelnou a bezpečnou pojistkou zámku.

Zámek karabiny:
Pinch-lock
Pevnost v podélné ose:
22kN
Pevnost napříč:
9kN
Pevnost s otevřeným zámkem:
7kN
Hmotnost:
80g
Norma:
UIAA 121, EN 362-B:2004, EN 12275-H:2013
Rozměry karabiny:
112 x 76,5mm
více

Barva:
Aktivity:

Není skladem

Tento produkt si můžeš zapůjčit pouze v setu

Zobrazit sety

pinchLock II

I když máte po celodenní lezení unavené a necitlivé prsty, pojistka u zámku této HMS karabina Skylotec pinchLock II se vám bude lehce ovládat. Ergonomický tvar karabiny, kompaktní a oblé tvary zámku a jeho pojistky zajistí, že se lano v karabině nikde nezachytí a nedojde k nechtěnému otevření zámku. Tento inovativní systém pojistky je tedy mnohem bezpečnější. Díky bezpečnosti, snadnému ovládání a designu si karabinu oblíbí každý lezec.

Snadné ovládání

Skylotec pinchLock II je HMS karabina navržená speciálně pro rychlé a snadné ovládání. Pojistku zámku jednoduchým stiskem dvou prstů jednou rukou uvolníte a po uvolnění stisku se pojistka automaticky vrátí do původní polohy a zámek zavře.

Pojistka zámku se dobře ovládá unavenými prsty po celodenním lezení, ale snadno ovladatelná je i v rukavicích.

Karabina má velkou světlost zámku.

Bezpečnost

Kompaktní tvar zámku a pojistky zabrání nechtěnému otevření zámku průchozím lanem, jak se může stát u šroubovací pojistky. Proto je vhodné karabinu použít nejen u jištění a slaňování, ale i při vytváření centrálního jistícího bodu.

Design a styl

PinchLock II získal za svoji technologii a design řadu ocenění. Karabina je provedena ve dvou barevných kombinacích – oranžová a šedá, které ladí s ostatním vybavením Skylotecu a vytváří tak spolu ucelenou stylovou řadu.

Parametry a materiály

  • Váha: 80 g
  • Pevnost v podélné ose: 22 kN
  • Pevnost v příčné ose: 9 kN
  • Pevnost s otevřeným zámkem: 7 kN
  • Světlost: 29 mm
  • Rozměr: 112 x 76 mm
  • Norma EN 12275, UIAA 121
  • Barva: šedá, oranžová
  • Materiál: Hliník

Garance spokojenosti

Recenze a ocenění

Německá firma Skylotec patří již více než 60 let mezi špičkové světové výrobce ochranných pomůcek a vybavení. Své bohaté zkušenosti s výrobou vybavení pro výškové práce ve všech možných odvětvích přenáší od roku 2002 také do sportovního lezení, vysokohorské turistiky a dalších sportů.

Díky štědře dotovanému vývojovému oddělení udává tento německý výrobce směr i tempo vývoje nejen lezeckého vybavení a každoročně za to získává řadu designových a funkčních ocenění.

HMS karabina Skylotec pinchLock II získala za výjimečný design a inovativní řešení prestižní ocenění iF Product Design Award a také ocenění German Design Award Winner.

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.