•  

Pro Lobster Glove

Ortovox
4250875287105

Pro Lobster Glove

Ortovox

Velmi teplé a nepromokavé freeride hybridní rukavice/palčáky. S izolační vrstvou z vlny SWISSWOOL® a voděodolnou membránou BREATEXTM. Ideální na chladné dny v prašanu.

EAN: 4250875287105
3 900 Kč

2 340 Kč

Zboží již není k dispozici
Cena od

/ den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Vlastnosti produktu

Materiál
Membrána: ano
Podšívka 1: 63% wool + 24% polyamide + 13% polyester
Podšívka 2: 90% virgin wool (MERINO) + 10% polyamide
Výrobce membrány: Breatex™
Membrána: Breatex™
DWR (Durable Water Repellent): ano
Druh izolačního materiálu: vlna
Plošná hmotnost izolace: 120g/m2, 60g/m2
Odolnost vůči vodě: ano
Odolnost vůči větru: ano
Funkční prvky
Protiskluzová úprava dlaně: ano
Poutka na karabinu: ano
Poutka na zápěstí: ne
Stahování na zápěstí: ano
Střih
Prodloužený střih: ano
Střih rukavice: 3 prsty
Tvarované prsty: ne

Popis produktu

Pro Lobster Glove

Rukavice SWISSWOOL LOBSTER GLOVE jsou hybridem mezi prstovými rukavicemi a palčáky. Mají samostatně oddělený ukazováček pro lepší manipulaci, ostatní prsty jsou spolu jako v palčákách. Vysoký teplotní komfort jim dodává vlněná podšívka a zateplení vlnou SWISSWOOL®, která tvoří perfektní tepelně izolační vrstvu fungující i při navlhnutí. Rukavice mají voděodolnou a větruodolnou membránu BREATEXTM a celou dlaň i oblast prstů vyztuženou kůží.

Vlastnosti

Palčáky SWISSWOOL LOBSTER GLOVE mají vyztuženou dlaň i oblast prstů pro vyšší mechanickou odolnost. Na dlani a prstech je kůže pro dlouhou životnost a dobrou přilnavost úchopu.

  • Poutko v horní části pro rychlé sundávání, také slouží na zavěšení rukavic na karabinu, přičemž prsty směřují nahoru, takže ti do nich nebude padat sníh.
  • Stahování s přezkou kolem zápěstí.
  • Elastické stahování lemu rukavic.
  • Kožená výztuž dlaně i oblasti prstů, špičky rukavic jsou kozí kůží pokryté i z horní strany.
  • Dlaň – podšívka z Merino vlny.
  • Vrch ruky – podšívka Sheep’s wool – nadýchaná vlněná kožešina.
  • Izolační vrstva SWISSWOOL (vrchní strana ruky 120 g/m², dlaň 60 g/m²).
  • Voděodolná a větruodolná membránu BREATEXTM.

Hybridní rukavice na freeride

Na freeride potřebuješ teplé, odolné a nepromokavé rukavice. Měly by hřát i když navlhnou třeba potem. Přesně podle těchto požadavků jsou navrženy palčáky SWISSWOOL LOBSTER GLOVE. Kozí kůže pro odolnost, nepromokavá membrána BREATEXTM a izolace SWISSWOOL®.

SWISSWOOL® – příběh s obnoveným chovem švýcarských ovcí

Přírodní zdroje jsou často lepšími materiály než jakákoli syntetika. Srst švýcarských ovcí je toho příkladem. Není sice jemná jako Merino, ale ORTOVOX se rozhodl její potenciál využít na izolační vrstvy a svým nápadem výrazně pomohl chovu ovcí a tamním farmářům.

SWISSWOOL® je komfortní izolace zhotovená z pásů švýcarské vlny. Tato vlněná izolace je ideální na aktivní pohyb, protože vlna absorbuje až 35 % vlhkosti do svého jádra, takže i při vysoké fyzické aktivitě máš pocit sucha. Navíc při porovnání se syntetickým izolačním materiálem degraduje jen zanedbatelně a zachovává si své vlastnosti po mnoho let.

Nejkvalitnější Merino vlna

ORTOVOX používá pouze tu nejkvalitnější Merino vlnu z Tasmánie. Merino vlna je materiál, který časem degraduje pouze zanedbatelně a své funkční vlastnosti si zachovává po mnoho let. Merino vlna pochází pouze z vybraných farem, které splňují přísné standardy ORTOVOX WOOL PROMISE (OWP).

  • ORTOVOX získává novou merino vlnu z certifikovaných ovčích farem, které dodržují etické zásady zacházení se zvířaty.
  • Pouze vlna od tasmánských ovcí vyhovuje svojí kvalitou náročným požadavkům značky ORTOVOX.

Tyto farmy jsou v rámci OWP pravidelně monitorovány. Vlna samotná je 100% ekologická, a proto je i mimořádně environmentálně udržitelná. Dokonalé pohodlí a pocit hebkosti poskytuje Merino vlna díky tenkým vláknům, ze kterých jsou tvořeny jemné vlněné příze. Tato vlna navíc výborně reguluje teplotu a odvádí pot, takže se budeš cítit příjemně za jakýchkoliv podmínek. K tomu všemu Merino vlna díky svým antibakteriálním účinkům neutralizuje pachy a je velmi snadné se o ni starat.

Nekompromisní dvouletá záruka

Výrobky ORTOVOX jsou vyrobeny v nejvyšší kvalitě, a proto je řešení případné reklamace opravdu jednoduché. Pokud objevíš výrobní vadu, ať už párající se šev, vnější žmolkování nebo nefunkční zip, stačí nám zboží poslat a my se postaráme o jeho opravu, výměnu, nebo vrácení peněz. Pro mimozáruční opravy má ORTOVOX vlastní servisní středisko, kde opraví vše.

Garance spokojenosti

ORTOVOX

Od roku 1980, kdy ORTOVOX přišel s jejich prvním legendárním lavinovým vyhledávačem F2, se tato německá outdoorová značka svými produkty soustředí na naší ochranu v horách. Nejčastěji ji oblékají skialpinisti a freerideři, ale široký sortiment nabízí i pro vysokohorskou turistiku, horolezectví, lezení a mountain running. 

V současnosti najdeš v jejím portfoliu veškeré oblečení od spodního prádla po softshell a hardshell oblečení, propracované a odolné batohy včetně lavinových batohů, lavinové sondy, lopaty, vyhledávače a také lékárničky nebo bivaky.

Světový lídr v produkci vlněného oblečení

ORTOVOX si zakládá na naprosto špičkové kvalitě merino vlny, kterou bere ze svých vybraných farem v Tasmánii. Vlnu najdeš v každém kousku oblečení, a to i na hardshell bundách. Její kolekce nemají ve světě konkurenci. Svou vizionářskou myšlenkou dokázali obnovit chovy ovcí ve Švýcarsku se specifickou vlnou s výbornou tepelnou izolací – SWISSWOOL®.

Udržitelnost a odpovědnost vůči přírodě i lidem

ORTOVOX je silná a sebevědomá značka a naplno si uvědomuje, že svým vlivem může mnoho věci ovlivnit. ORTOVOX se snaží o udržitelnost své produkce na všech úrovních. Chrání tebe, lokální výrobce, hory i samotné ovečky či tasmánský deštný prales. Své výrobky označuje značkami Fair Trade, OWP (ORTOVOX WOOL PROMISE), EOCA, PFC FREE a SWISSWOOL®.

 

Vlastnosti produktu

Materiál
Membrána: ano
Podšívka 1: 63% wool + 24% polyamide + 13% polyester
Podšívka 2: 90% virgin wool (MERINO) + 10% polyamide
Výrobce membrány: Breatex™
Membrána: Breatex™
DWR (Durable Water Repellent): ano
Druh izolačního materiálu: vlna
Plošná hmotnost izolace: 120g/m2, 60g/m2
Odolnost vůči vodě: ano
Odolnost vůči větru: ano
Funkční prvky
Protiskluzová úprava dlaně: ano
Poutka na karabinu: ano
Poutka na zápěstí: ne
Stahování na zápěstí: ano
Střih
Prodloužený střih: ano
Střih rukavice: 3 prsty
Tvarované prsty: ne

O značce

Ortovox

Něměcký výrobce prestižního outdoorového vybavení. Svou udržitelnou výrobou s důrazem na tradice a přírodní materiály dělá hory stále bezpečnější už od roku 1980.

Na začátek stránky

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.