•  

Rider 3.0

Skylotec
4030281248064

Rider 3.0

Skylotec

Nejbezpečnější ferratový set na trhu. Při pádu se čelist okamžitě zablokuje v místě, kde zrovna je a tím výrazně minimalizuje možnost vážného zranění.

EAN: 4030281248064
6 590 Kč

4 415 Kč

Cena od

/ den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Vlastnosti produktu

Bezpečnostní parametry
Nosnost: 40–120kg
Pevnost v podélné ose: 25kN
Ostatní parametry
Světlost karabiny: 26mm
Průměr ocelového lana: 12–16mm
Funkční prvky
Automatický zámek: ano
Pružné popruhy: ano
Materiál
Materiál: Nerezová ocel, Hliník, Polyamid

Popis produktu

Rider 3.0

S ferratovou brzdou SKYLOTEC RIDER 3.0 budete na ferratě v maximálním bezpečí a nic vás nebude omezovat v pohybu vpřed. Pomocí samosvorné čelisti, umístěné na jednom popruhu setu, jste zajištěni okamžitě a na jakémkoliv místě ocelového lana. Tím zabráníte případnému dlouhému pádu a následnému vážnému zranění. Čelisťová svorka se jednoduše ovládá a volně ji můžete posouvat jednosměrně vzhůru - při pohybu dolů se zablokuje. Stejně dobře se ovládá i druhá robustní karabina s dlaňovým zámkem. Spolu s elastickými popruhy a kompaktním tlumičem pádů si svoji ferratu bezstarostně a bezpečně užijete.

Maximální bezpečnost podle nové normy

Nemusíte mít obavy, zda je ferratový set bezpečný, protože všechny ferratové sety SKYLOTEC splňují přísné bezpečnostní požadavky nové normy EN 958:2017 pro osoby vážící od 40 do 120 kilogramů. Bezpečnost je zvýšena zejména u:

 • aktivace tlumiče: pokud máte 40 kg, pak aktivace tlumiče nastává už při nízké rázové síle 3,5 KN, pokud máte 120 kg, pak tato síla nepřesáhne 6 kN (při mokrém tlumiči 8 kN)
 • vyšší statická pevnost elastických popruhů (12 kN)
 • prodloužení brzdné dráhy (2,2 m)
 • vyšší statická pevnost vypáraného tlumiče (15 kN)
 • větší odolnost elastických popruhů vůči opotřebení

Přesto je doporučeno děti a dospělé osoby na okraji hmotnostního limitu dojišťovat v exponovaném nebo obtížném místě.

Jednoduchá manipulace se svorkou

Díky speciální technologii samosvorné čelisťové svorky je RIDER 3.0 nejbezpečnějším ferratovým setem na trhu. Samosvornou čelisťovou svorku jednoduše připnete na ocelové lano ferraty a to tak, že svorku stiskem v dlani lehce otevřete, přiložíte k lanu a svorka se sama automaticky zavře. Při pohybu nahoru a dopředu se svorka hladce pohybuje na laně, při pohybu dolů a dozadu zůstane pevně „zakousnutá“ v laně.

Násobné zkrácení pádu pro vyšší bezpečnost

Oproti ostatním běžným ferratovým setům, které se při pádu zabrzdí až karabinou o jistící bod, u RIDER 3.0 dochází k zabrzdění prakticky okamžitě a v místě pádu. Při pádu se tak díky svorce několinásobně zkrátí pádová vzdálenost a zabrání se možným vážným zraněním. To ocení všichni, kteří potřebují být jištěni i uprostřed jistícího lana – fotografové hledající ten nejlepší záběr; osoby např. po operaci zad, u kterých by dlouhým pádem hrozilo vážnější zranění; rodiče, kteří na ferratě dojišťují své děti nebo zkušenější člen skupiny při dojišťování slabšího člena výpravy.

Chytrý tlumič pádů

Kompaktní párací tlumič pádů je opatřen pojistkou proti nesprávnému použití. Ta umožňuje aktivaci tlumiče i v případě přemostění tlumiče, kdy máte jeden popruh ferratového setu nesprávně zacvaknutý. Bez této pojistky by nedošlo k maximálnímu účinku tlumiče pádu a mohlo by dojít ke zbytečnému zranění.

Stav tlumiče jasný hned na první pohled

Uvnitř tlumiče je červený bezpečnostní štítek pomocí kterého zjistíte stav tlumiče pádů – při funkčním tlumiči jsou štítky schovány uvnitř kapsy tlumiče. Pokud dojde k pádu a aktivaci tlumiče, štítky se vysunou a červený výstražný je vidět – v tomto případě se nesmí ferratový set použít.

Piktogramy pro správné navázání

Pokud si nejste jisti, zda máte správně ferratový set navázaný k sedáku, piktogramy na venkovní části kapsy tlumiče vám ukážou, jak se správně navázat.

Poškozené nebo silnější ocelové lano není problém

RIDER 3.0 má na sobě připevněnou jednoduchou měrku, pomocí které zjistíte správný průměr lana na ferratě. Pokud je průměr lana mimo standardní rozsah (12 – 16 mm) nebo je místo lana je řetěz, tak váš výstup nekončí. Karabinu zapnete do horního oka čelisťové svorky a používáte ji jako standardní ferratovou karabinu.

Komfortní ovládání

Na druhém rameni setu je speciální dlaňová karabina, která je navržená pro pohodlné použití na ferratách i v náročných podmínkách:

 • Z nerezové oceli – větší odolnost vůči opotřebení při použití na ocelových lanech a ve vlhku
 • Plastové krytí s grypovými zónami – dobře se drží v dlani i za mokra a chladu, nestudí vás
 • Dlaňová pojistka – lehce ovladatelná i v rukavicích, spolehlivá pojistka proti samovolnému vycvaknutí karabiny z lana
 • Robustní části – odolné vůči prachu a drobným nečistotám, prodlužují životnost karabiny
 • Velká světlost zámku – komfortní manipulace i u opotřebených a roztřepených lan
 • Barevně rozlišené pro větší přehlednost během túry
 • Vyrobené v Itálii - kvalitní zpracování

Popruhy co nepřekáží

Pro zvýšení vaší bezpečnosti a komfortu na skále mají ferratové sety elastické popruhy, které se vám tak neplandají pod nohama a nezachycují se o skálu. Vy se tak můžete plně soustředit na lezení a výhledy.

Obě části popruhů – oplet i jádro, jsou nosné a tak i při prodření opletu si zachovávají svou bezpečnou nosnost. Různé délky obou ramen vám usnadní manipulaci a přehlednost při přecvakávání karabiny a brzdy.

Ferratový set je dodáván v praktickém obalu s poutkem.

Doporučení Skylotecu

Doba použití ferratového setu je různá podle četnosti jeho používání. Skylotec doporučuje maximální životnost 10 let od výroby. Rok výroby si můžete zkontrolovat na štítku připevněném na každém setu. Ferratové sety Skylotec jsou vyrobeny v Evropě s důrazem na vysokou kvalitu výroby.

Garance spokojenosti

Servisní centrum

Pokud si nejste jisti se stavem vašeho ferratového setu Skylotec, na prodejně, kde jste ho koupili, vám zprostředkují jeho revizi.

Recenze a ocenění

Německá firma Skylotec patří již více než 60 let mezi špičkové světové výrobce horolezeckého vybavení a ochranných pomůcek pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou. Své bohaté zkušenosti s výrobou vybavení pro výškové práce ve všech možných odvětvích přenáší od roku 2002 také do sportovního lezení, vysokohorské turistiky a dalších sportů. Skylotec je lídr ve vývoji a výrobě ferratových setů a tlumičů pádů.

Díky štědře dotovanému vývojovému oddělení udává tento německý výrobce směr i tempo vývoje nejen lezeckého vybavení a každoročně za to získává řadu designových a funkčních ocenění.

Ferratový set RIDER 3.0 získal na veletrhu OUTDOOR ve Friedrichshafenu prestižní zlaté ocenění za inovaci v oblasti horolezeckého vybavení.

Vlastnosti produktu

Bezpečnostní parametry
Nosnost: 40–120kg
Pevnost v podélné ose: 25kN
Ostatní parametry
Světlost karabiny: 26mm
Průměr ocelového lana: 12–16mm
Funkční prvky
Automatický zámek: ano
Pružné popruhy: ano
Materiál
Materiál: Nerezová ocel, Hliník, Polyamid

O značce

Skylotec

Renomovaný německý výrobce vybavení pro horolezectví, via-ferraty a práci ve výškách se zkušenostmi delšími více jak 70 let.

Na začátek stránky

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.