• Sleva 50 %
  • Outlet

safeLock

Skylotec
4030281218524

safeLock

Skylotec

HMS karabina s unikátním systémem příčky, která karabinu udržuje ve správné poloze a tím zvyšuje bezpečnost každého lezce.

EAN: 4030281218524
459 Kč

230 Kč

Poštové zdarma od 999 Kč / 44 €
Zboží bude doručeno ve čtvrtek 23. 3.

Cena od

/ den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Vlastnosti produktu

Bezpečnostní parametry
Pevnost v podélné ose: 24kN
Pevnost v příčném směru: 10kN
Splňuje normy: EN 12275, UIAA 121
Pevnost s otevřeným zámkem: 8kN
Rozměry a hmotnost
Rozměry karabiny: 110 x 76
Hmotnost: 92g
Materiál
Materiál: hliník

Popis produktu

safeLock

HMS karabina se šroubovací pojistkou zámku a s příčkou, která zajišťuje stálou polohu karabiny při jištění nebo slaňování a zamezuje její přetočení do nebezpečné polohy. Tento unikátní systém provedení příčky se snadno ovládá a oproti jiným způsobům provedení karabin s příčkou, umožňuje dvojí způsob použití karabiny – s příčkou a bez příčky. Tato karabina by neměla chybět ve vybavení každého lezce.


Unikátní a bezpečná

Lezení se díky použití této unikátní HMS karabiny Skylotec safeLock stává o hodně bezpečnější. Příčka karabiny udržuje jistítko vždy ve správné poloze a tím zamezí přetočení karabiny a její nebezpečné zatížení přes zámek.

Šroubovací pojistka zámku je proti úplnému vyšroubování zabezpečena horní a spodní pojistkou – nemůže se stát, že se pojistka dostane do nesprávné polohy mimo zámek karabiny.


Dvě polohy příčky

Unikátní řešení karabiny spočívá v možnosti příčku používat ve dvou polohách. Při jištění nebo slaňování se příčka otevře a zajistí vroubeným okrajem šroubovací pojistky zámku. Tím je zajištěno, že příčka pevně drží otevřená a nepustí jistítko do nesprávné polohy. Vroubený okraj pojistky zámku spolu s otevřenou příčkou navíc zamezí nechtěnému pootočení pojistky lanem např. při jištění pomocí polovičního lodního uzlu.


Pro druhý způsob použití příčku pomocí magnetku lehce přicvaknete k tělu karabiny a tím dostanete klasickou HMS s velkou světlostí zámku.


Pro každého

Karabina safeLock je vhodná k použití se všemi druhy jistítek – manuálních i poloautomatických i pro slaňovací osmy. Dobře funguje i při jištění polovičním lodním uzlem.

Garance spokojenosti

Skylotec

Německá firma Skylotec patří již více než 70 let mezi špičkové světové výrobce ochranných zabezpečovacích prostředků pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou. Tyto své bohaté zkušenosti přenáší od roku 2002 také do sportovního lezení, vysokohorské turistiky, via ferrat a dalších horských sportů. Skylotec se velmi rychle stal lídrem ve vývoji a výrobě ferratových setů a tlumičů pádů.

Díky štědře dotovanému vývojovému oddělení udává tento německý výrobce směr i tempo vývoje nejen lezeckého vybavení a každoročně za to získává řadu designových a funkčních ocenění. Jakmile vezmeš jejich typicky oranžové karabiny a další hardware do ruky, poznáš, o čem je řeč. Ergonomie, design a především maximální bezpečnost – to je Skylotec.

Vlastnosti produktu

Bezpečnostní parametry
Pevnost v podélné ose: 24kN
Pevnost v příčném směru: 10kN
Splňuje normy: EN 12275, UIAA 121
Pevnost s otevřeným zámkem: 8kN
Rozměry a hmotnost
Rozměry karabiny: 110 x 76
Hmotnost: 92g
Materiál
Materiál: hliník

Aktivity

Produkt je díky svému provedení vhodný na následující disciplíny a aktivity:
  • Výškové expedice
    Výškové expedice
  • Horolezectví
    Horolezectví
  • Lezení
    Lezení

O značce

Skylotec

Renomovaný německý výrobce vybavení pro horolezectví, via-ferraty a práci ve výškách se zkušenostmi delšími více jak 70 let.

Na začátek stránky
logo

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.