•  

Solar Photon 2

Terra Nova
5060122789370

Solar Photon 2

Terra Nova

3sezónní stan pro dva s nízkou váhou, který je stabilní i v nepříznivém počasí.

EAN: 5060122789370
17 490 Kč

16 616 Kč

Cena od

/ den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Vlastnosti produktu

Rozměry a hmotnost
Sbalený rozměr: 40 x 15cm
Počet osob: 2
Maximální hmotnost: 849g
Funkční prvky
Předsíňka: ano
Počet vchodů: 1
Typ vchodu: neprůhledný vchod, moskytiéra
Materiál
Materiál tropika: Watershed Si2
Podlážka: Watershed Si2
Vodní sloupec tropika: 3000mm
Vodní sloupec podlážky: 5000mm
Materiál: Nylon
DWR (Durable Water Repellent): ano
Konstrukce
Typ konstrukce: geodetická
Stavění stanu: vnitřní
Počet prutů: 1
Počet kolíků: 14
Typ prutů: DAC
Typ kolíků: Titanium 1g

Popis produktu

Solar Photon 2

NEJLEPŠÍ VE SVÉ TŘÍDĚ

Stan SOLAR PHOTON 2 je nejlepší ve své třídě. Co je to za třídu? Samostojný stan pro dva v poměru váha, stabilita a odolnost.

814 g

Váha stanu 814 g se stan dostal hluboko pod kilem. Váha však není na úkor kvality a stan vás nebude zbytečnou zátěží.

40 x 15

To je míra v centimetrech, která představuje rozměry sbaleného stanu. Pro představu se jedná přibližně o 2litrovou láhev. Stan tak nezabere mnoho místa

WATERSHED Si2

Podlážka i tropiko jeoboustranně silikonovaného nylonu, s RIPSTOP úpravou, nabízí pevnost, trvanlivost a odolnost. Rozdílné konstrukce, typy vláken a tkanin jsou použity pro nejlepší výkon jednotlivých modelů.

 • trvanlivost
 • nízká váha (10D)
 • odolnost
 • 3.000 mm vodní sloupec

RIPSTOP

Ripstop není chemická úprava. Jedná se o způsob tkaní, kdy jsou pravidelně zesílená vlákna. To vytváří viditelnou čtvercovou síť. Prakticky to funguje tak, že se trhlina zasekne o zesílené vlákno a nepokračuje.

SILIKONOVÁ ÚPRAVA?

Jedná se o povrchovou úpravu, která lépe propojí vlákna, a vlákna jsou tak pevnější v tahu. Navíc silikonová úprava nepropouští vodu.

DAC NFL

Jeden z předních výrobců stanových prutů vyrábí pruty i pro stany TERRA NOVA. Konkrétně se jedná o slitinu hliníku 7001 T8 s dobrým poměrem pevnost a tuhost. Pruty jsou odlehčeny, a to díky tomu, že konce pruhů jsou rozšířené a zúžené. Tím do sebe pevně zapadají i bez nástavců a jsou odlehčeny. Povrch prutů je upraven, stejně jako letadla, anodizaci proti zreznutí.

NA DETAILECH ZÁLEŽÍ

Stan má dokonalý střih. To lze vidět na detailech, které to dokazují:

 • minimalizace švů
 • pevné oka kolíků
 • větrání
 • posun vnitřního stanu
 • jednoduchost

SAMOSTOJNÁ KONSTRUKCE

Stan má samostojnou vnitřní konstrukci, díky které jej postavíte i na skále a tvrdém podkladu, kde nemůžete použit kolíky. Vnitřní konstrukce umožňuje v letních a teplých dnech použít stan i bez tropika, a tak se v něm cítit komfortněji díky lepší cirkulaci vzduchu.

VYPNUTÍ STANU

Oka na kolíky jsou pevně přišité a nejsou nastavitelné. Důvod je prostý. Střih stanu je dokonalý, a tak není potřeba měnit délku stažení. To má za následek i další pozitivní vlastnost, a to snížení váhy. Kolíky stanu jsou z pevného titanu a každý váží pouhý 1 g.

DYNEEMA

Šňůry jsou z pevné a lehké DYNEEMA. Nejsou elastické, jelikož stan by nebyl pevný a při větru by vibroval. To by mělo za následek poškození jak šňůr, tak i prutů. Nemluvě o degradaci povrchového materiálu.

VNITŘNÍ STAN

Pro lepší cirkulaci vzduchu má vnitřní stan síťovaný vstup. Střih a umístění vnitřního stanu je tak, že můžete mít otevřené tropiko i v dešti. Do stanu vám nebude prše, pokud jej budete mít v dešti správně otočený. Stejně tak tomu napomáhá kapuce nad vstupem

4 TESTY, ABY VÁS STAN NEZKLAMAL
Každý stan, než se dostane na pult v prodejně, je otestovaný na konci výroby. V průběhu vývoje musí projít každý model stanu testy v laboratoři i v terénu. Testované jsou materiály venkovního i vnitřního stanu na pevnost v tahu, nepromokavost a odolnost proti UV záření. Pruty jsou testované na pevnost v ohybu. 

UV NEPŘÍTEL

Velkým nepřítelem stanu je UV záření. To způsobuje rychlou degradaci odolnosti a pevnosti materiálů. Proto jsou na stanu použity různé materiály a úpravy, podle potřeby dané zóny. Stan má na tropiku odolnější materiál proti UV záření a na podlážce zase trvanlivější a pevnější materiál.

PLÍSEŇ

Plíseň doslova rozežírá stan, proto je důležité, aby se stan skladoval suchý. Zátěr se ztrácí a stan proteče. To poznáte podle tmavých fleků. Stan tedy balte suchý, abyste se tomuto vyvarovali.
NAPŘÍČ ČASEM

Stany nejsou testovány jen v novém a 100% stavu, ale taky i po použití. TERRA NOVA chce mít funkční stany i po několika nocích v dešti a vystavení na slunci. Proto se zamýšlí nad každým materiálem a jeho použití. Následně prochází i dlouhodobými testy, aby stan nezklamal.

FASTPACK

Stan můžete použít i bez vnitřního stanu, pokud chcete ještě více minimalizovat váhou. Stačí tropiko stanu kombinovat pouze s podlážkou. TERRA NOVA má podlážku, která je přímo k tomuto účelu určena.

VÁHA : ODOLNOST

Nízká váha a vysoká odolnost vůči počasí. Třisezónní stan pro ty, kterým záleží na váze, stabilitě i odolnosti.

Počet osob: 2
Váha: 814 g/ 849 g (min / max)
Velikost sbaleného stanu: 40 x 15 cm
Určení: Třisézonní
Tropiko: Watershed Si2 R/S 3.000 mm
Podlážka: Watershed Si2 R/S 3.000 mm
Pruty: 8,7 mm DAC NFL
Kolíky: 14x Titanium 1 g
Popruhy: 3x Dyneema Reflective
Vnitřní vstup: Moskytiéra

Garance spokojenosti

DOŽIVOTNÍ ZÁRUKA

Mít důvěru ve vybavení je důležité. Ještě důležitější je, aby vaše důvěra nebyla zklamaná. TERRA NOVA svým stanům věří a aby podpořili i vaši důvěru, nabízí na veškeré stany TERRA NOVA doživotní záruku na výrobní závady a vady materiálů.

SERVIS

Ať už se jedná o protržení stanu, ztrátu kolíků nebo ohnutí prutu, není důvod se obávat. Pro tyto případy je zde servisní středisko, které nabízí opravu. To je podpořeno i velkým množstvím náhradních dílů od kolíků, přes jednotlivé segmenty prutů až opravné sady tropika.

Vlastnosti produktu

Rozměry a hmotnost
Sbalený rozměr: 40 x 15cm
Počet osob: 2
Maximální hmotnost: 849g
Funkční prvky
Předsíňka: ano
Počet vchodů: 1
Typ vchodu: neprůhledný vchod, moskytiéra
Materiál
Materiál tropika: Watershed Si2
Podlážka: Watershed Si2
Vodní sloupec tropika: 3000mm
Vodní sloupec podlážky: 5000mm
Materiál: Nylon
DWR (Durable Water Repellent): ano
Konstrukce
Typ konstrukce: geodetická
Stavění stanu: vnitřní
Počet prutů: 1
Počet kolíků: 14
Typ prutů: DAC
Typ kolíků: Titanium 1g

Aktivity

Produkt je díky svému provedení vhodný na následující disciplíny a aktivity:
 • Treking
 • Turistika
 • Speedtouring

O značce

Terra Nova

Tento stále rodinný podnik s vývojem ve Velké Británii vyrábí ty nejpropracovanější stany z moderních materiálů tak, aby odolaly počasí na Antarktidě, v Himaláji nebo extrémně vlhkému prostředí.

Na začátek stránky

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.