•  

Solis 2019/20

Black Crows
3662481025520

Solis 2019/20

Black Crows

Hodláš se do toho příští sezónu pořádně opřít? Pořiď si black crows solis – speciální skialpinistické lyže určené na extrémně strmé terény, vyladěné tak, aby ti i v těch nejnáročnějších sjezdech poskytly 100% jistotu v každém oblouku.

Barva
Black
velikost
173,3 cm
180 cm
EAN: 3662481025520
19 490 Kč

18 516 Kč

Zboží bude doručeno ve středu 20. 1.

Cena od

190 Kč / den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Vlastnosti produktu

Konstrukce
twintip: ne
titanálová výztuha: ne
Rozměry a hmotnost
šířka střed: 10cm
Šířka špička: 12,5cm
šířka pata: 10,8cm
Funkční prvky
rádius: 25m
Materiál
Materiál: Titanal, Topolové dřevo, Carbon, Sklolaminát

Popis produktu

Solis 2019/20

Ať už se hodláš vydat na Červený žlab ve Vysokých Tatrách nebo zdolat Maloryho kuloár z Midi, solis do toho půjde s tebou do posledního oblouku. Lyže navržené pro extrémní výkony těmi, kteří sami takové terény jezdí. Speciálně odladěný tvar a flex se přizpůsobují radikálnímu úhlu lyže ke sněhu a přesto ti dají potřebnou jistotu a stabilitu. Pečlivě vybrané materiály, jako je titanal, bukové a topolové dřevo, karbon a sklolaminát, vytvářejí unikátní kombinaci s překvapivě silným gripem na zmrzlém jarním firnu. Tvar lyže zabezpečuje snadnou ovladatelnost i v náročných pasážích.

Skialpové lyže black crows solis navržené pro strmé sjezdy

solis je speciální lyže s výrazně odlišným dřevem, flexí a tvarem. Aby skialpová lyže dobře fungovala na velmi strmých svazích se sklonem nad 45°, musí být podélně velmi tvrdá, mít výborný grip a nesmí se prohýbat. Jen tak se nebude v oblouku přetáčet a bude dobře držet na zmrzlém sněhu. Proto má model solis rádius 25 m, tuhou flex po celé délce a jádro z kombinace buku a topolu – stejně tak jako závodní obřačky. Tuhá zadní část dává skvělou oporu při jízdě s batohem na zádech.

Lyže solis zvládají extrémní sjezdy za všech sněhových podmínek

Univerzální šířka 100 mm tě nezradí na žádném typu sněhu a je jedno, jestli se s ní pustíš do vysněženého žlabu nebo na jarní firn. Lyže má dostatečný vztlak, takže ti nic nebrání v tom sekat jeden oblouk za druhým. Na tvrdém podkladu v zastíněných místech lyže nevytváří velkou páku na kotník a koleno a 2,5 mm široká hrana vydrží i náraz na skálu.

Dobrý grip ti dodá stabilitu a jistotu

Správný poměr mezi podélnou a příčnou tuhostí je klíčem k tvojí stabilitě a snadné ovladatelnosti lyží. Pocit stability a bezpečí jízdy na lyžích black crows zajišťují následující prvky –

  • Titanalová výztuž na středu lyže, která tlumí vibrace a dává lyži klid i výborný grip.
  • Karbon po celé délce, který rozkládá zatažení na celou délku lyže a tak si tak zachovává vysokou torzní tuhost.
  • Sklolaminátová výztuž, která dává lyži vysokou torzní tuhost, díky čemuž lyže v oblouku neuskakuje.
  • Jemný camber zabezpečující dostatečný kontakt lyže se sněhem, který zajistí, že hrana pevně drží i na tvrdém povrchu.

Výhodu snadného ovládání pocítíš hlavně v úzkých a strmých žlabech

Během jízdy ve volném terénu je třeba často měnit směr nebo se vyhnout skále či jiné nerovnosti. Snadná ovladatelnost lyží solis ti umožní jezdit náročnější terény s větším prožitkem, ať už jsi ostřílený jezdec nebo se skialpinismem teprve začínáš.

  • Prodloužená špička zkracuje aktivní hranu – stačí malý impulz k tomu, aby lyže začala zatáčet.
  • Jemná rocker na špičce zkracuje dotyk lyže se sněhem – jednoduše nasadíš oblouk a snadno použiješ pivoting.
  • Jemně zvednutá patka zkracuje dotyk lyže se sněhem – rychle změníš směr nebo snadno zabrzdíš.

 

Garance spokojenosti

Na black crows si jízdu užiješ při všech sněhových podmínkách

Bruno Compagnet a Camille Jaccoux, dvě ikony závodního světa freeridingu, závody Freeride World Tour. Bruno – první Evropan, který kdy vyhrál Freeride World Championship na Aljašce. Camille – bývalý člen Francouzské lyžařské reprezentace, dublér Jamese Bonda. Potkali se v Chamonix a jednou večer u piva se shodli na tom, že na trhu prostě chybí lyže, se kterými by sjeli z Aigulle du Midi až do Chamonix. Takové, které by skvěle fungovaly na všech typech sněhu, které jsou pro evropské svahy typické – od tvrdého, sfoukaného svrchu, přes prašan až po mokrý firn v dolině.

Rok nato představili první lyže corvus, které pod značkou black crows přinesly freeridovému světu zcela unikátní tvar a s ním i nový standard. Zavázali se k tomu, že každá jedna lyže musí splňovat podmínky skvělých jízdních vlastností na všech typech sněhu.

Lyže black crows pro dokonalý zážitek z jízdy

Příčinou vynikajících jízdních vlastností celé kolekce lyží black crows je především jejich unikátní tvar. Lyže jsou dokonale vyladěné na základě mnohaletých zkušeností a neustálého testování prototypu každé lyže přímo v horských podmínkách Chamonix, které trvá 2–3 sezóny. Alchymie jejich výroby spočívá ve vyvážené kombinaci profilu, flexe, vykrojení lyže a použitých materiálů.

Za unikátním tvarem lyží black crows stojí Julien Regnier – olympijský finalista z Nagana, který je v současné době považovaný za nejlepšího shapera lyží na světě. Spolu s týmem dalších skvělých jezdců vytrvale pracuje na tom, aby lyže black crows s každou novou kolekcí dostaly k už tak výborným jízdním vlastnostem něco navíc.

Osobitý design, který nezestárne

Když ti vedle sebe položíme první lyži corvus z roku 2007 a k ní kousek z poslední kolekce, jen těžko uhádneš, která z nich je stará a která nová. Lyže black crows jsou zkrátka nadčasové, nestárnou, byly a budou elegantní a ty se s nimi nikdy neztratíš v davu.

Za jejich jedinečným stylem stojí prestižní pařížské designérské studio Yorgom Tloupasom, které je současně jedním ze zakladatelů značky. Jejich kolekce 17/18 byla zahrnuta do sbírky Muzea moderního umění v Paříži.

Lyže a lyžování je o lidech, horách, emocích a zážitcích.

 

Vlastnosti produktu

Konstrukce
twintip: ne
titanálová výztuha: ne
Rozměry a hmotnost
šířka střed: 10cm
Šířka špička: 12,5cm
šířka pata: 10,8cm
Funkční prvky
rádius: 25m
Materiál
Materiál: Titanal, Topolové dřevo, Carbon, Sklolaminát

Aktivity

Produkt je díky svému provedení vhodný na následující disciplíny a aktivity:
  • Skialpinismus
  • Lyžování

O značce

Black Crows

Nezávislá francouzská značka z Chamonix vytvářející jedinečné lyže a oblečení obsesivního designu a nekompromisních vlastností.

Na začátek stránky

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.