•  
 • Sleva 33 %
 • Outlet

Starlight Micro

Mountain Equipment
5053817059889

Starlight Micro

Mountain Equipment

Velmi lehký a vysoce účinný syntetický spacák, který poskytne pohodlí a odolnost pro celé léto, či spaní na chatách. Pro pohodlné vyspání v 8 °C i ve vlhkých podmínkách.

Barva
Nautilus
velikost
Levý zip
EAN: 5053817059889
2 490 Kč

1 668 Kč

Zboží bude doručeno ve čtvrtek 11. 3.

Cena od

/ den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Vlastnosti produktu

Teplotní limity
Komfort: 14°C
Komfort limit: 1°C
Extrém: -1°C
Good night sleep: 8°C
Střih
Výška postavy: 185cm
Rozměry a hmotnost
Délka spacáku: 190cm
Sbalený rozměr: 17 x 13 x 19cm
Funkční prvky
Stahování kapuce: ano
Stahování límce: ano
Materiál
Materiál: Nylon, Polyester
DWR (Durable Water Repellent): ano
Druh izolačního materiálu: Polarloft®

Popis produktu

Starlight Micro

ZÁKLADEM JE KVALITNÍ ODPOČINEK

Kvalitní spánek je jeden ze základních požadavků pro plnohodnotnou regeneraci při jakékoliv aktivitě. Syntetický spacák Starlight micro je vysoce komfortní, lehký, sbalitelný a prodyšný. Spací pytel Starlight micro s hmotností pouhých 630 g vás zahřeje i v 8 °C.  Komfortní střih a syntetická izolace, umožňuje pohodlné užití spacáku i ve vlhkých podmínkách.

PROČ JSOU SPACÁKY MOUNTAIN EQUIPMENT LEHKÉ A TEPLÉ?

Spacáky Mountain Equipment jsou výjimečně propracované. V každé komoře je přesně vypočítané množství mikrovlákna pro minimální hmotnost a maximální teplo. Stejně tak konstrukce komor je přizpůsobena pro maximální efektivnost izolace.

IZOLAČNÍ MATERIÁL POLARLOFT®

Syntetický tepelně izolační materiál Polarloft® je vhodný do chladných a permanentně vlhkých podmínek. Nevadí mu mokro, rychle schne a má nízkou hmotnost, při zachování vysokých izolačních schopností. Spacák tak můžete využít všude tam, kde je dlouhodobé působení vlhkosti váš nepřítel.

HELIUM

50Helium 50 je vysoce odolný materiál, který naleznete na vnější straně spacáku. Ten je stlačitelný, pevný a větruodolný. Hustá tkanina z vysokopevnostních vláken nabízí vysokou odolnost proti větru, ztrátě tepla a roztržení.

 • Lehký (50 g/m2)
 • Vysoce prodyšný
 • Odolný proti větru

PŘÍJEMNÝ NA DOTEK

Vnitřní materiál Supersoft 30 je vybrán pro svou nízkou hmotnost, vysokou prodyšnost, výjimečnou odolnost a příjemný pocit na dotek.

 • Nízká hmotnost (49 g/m2)
 • Vysoká prodyšnost
 • Trvanlivost

NEUNIKNE ANI GRAM TEPLA

Překrývající se vrstvená sendvičová konstrukce, která minimalizuje vytváření chladných oblastí spacáku a umožňuje tak komfortní užití i ve chladných podmínkách. Zároveň umožňuje vysokou sbalitelnost a nízkou hmotnost spacího pytle.

3D KAPUCE BEZ NUTNOSTI STAHOVÁNÍ

Zalehnout do spacáku bez stahování kapuce a zároveň mít hlavu v teple? Kapuce je tvarovaná tak, aby automaticky chránila hlavu i bez stahování. 4 komory chrání hlavu před ztrátou tepla a tím vám kapuce nabídne pohodlný spánek. Pokud potřebujete kapuci stáhnout, není problém. Podle tvaru šňůrky přesně víte, jestli stahujete horní část kapuce (plochá šňůrka), nebo spodní část kapuce (kulatá šňůrka). 

NOHY V TEPLE

Nohy je potřeba mít izolované co nejlépe, protože jsou špatně prokrvené. Spacák kopíruje tvar chodidel při spánku. Dno spacáku je zkosené, ve tvaru obdélníku a oblast špiček je zvýšená jako žraločí ploutev. Díky tomuto ergonomickému tvaru, nestláčíte chodidly komory v oblasti nohou a neztrácejí se tak izolační vlastnosti, které vaše nohy drží v teple.

 • obdélníkový tvar dna spacáku
 • tvar žraločí ploutve pro lepší komfort a vyšší teplo
 • minimum švů

Kruhové dno, které naleznete na jiných spacácích, nekopíruje tvar chodidel a stlačením komor v oblasti prstů se ztrácí teplo, a proto je vám zima na nohy i v teplém spacáku.

ZAŠPUNTOVANÁ IZOLACE

Aby nedocházelo k vytlačení teplého vzduchu ze spacího pytle, je na vnitřní straně 3D límec, který vyplní prostor kolem ramen a krku. Tak je spacák „zašpuntován“ a zůstane vám ve spacáku teplo, které jste si vyhřáli. V límci je menší hustota Polarloftu®, aby se přesně vytvaroval podle vašeho tvaru ramen a krku. Vše jde stáhnout pomocí elastické šňůrky intuitivně jednou rukou.

ALPINE FIT

Ergonomický střih lépe přiléhá k tělu a více vás zahřeje. Spacák vás „obejme“ a jelikož nedochází k cirkulaci vzduchu, spacák vyhřejete rychleji. Ergonomický střih také snížil hmotnost spacáku a zvýšil jeho tepelný komfort. Mumiový zúžený střih Alpine Fit, při minimalizuje hmotnost spacáku při maximalizaci jeho izolačních schopností.

ZBAVENÍ SLABÉHO MÍSTA

Základ je být v teple a nejslabší místo spacáků bývá zip. Aby nedocházelo ke ztrátě tepla přes zip, je podél celého zipu jak dvojitá krycí léga, tak kapkovitá léga vyplněna izolací, které přiléhají ke spacáku a izolují i za mokra. Takže ani případná vlhkost, která projde přes zip, nezbaví spacák tepla a izolačních vlastností.

NAMRZNUTÝ SPACÁK Z VENKU? DOBRÉ ZNAMENÍ!

Materiál spacáku má výbornou prodyšnost, což zajistí odpaření tělesné vlhkosti. Namrznutý spacák z venku je tedy důkaz toho, že spacák funguje správně - vlhkost se nedrží vevnitř a vy zůstanete v teple i v suchu. Díky tomu si spacák zachová veškeré izolační vlastnosti i při několikatýdenní expedici.

TEPLO STOUPÁ VZHŮRU

Lepší izolace slabých míst, jako je zip a boční švy v oblasti nohou, je vyřešena jednoduše. Zip a boční švy jsou posunuty do poloviny spacáku. Spacák je tak „naducanější“ a zip schovaný dole. Teplo stoupá vzhůru, a jelikož jsou boční švy i zip dole, teplo vám přes ně takřka neunikne.

ZIP, CO SE SAMOVOLNĚ NEROZEPÍNÁ

Ve spacáku Mountain Equipment nezažijete ten nepříjemný pocit, probudit se v noci s povoleným zipem, protože má zip zámek a samovolně se nerozepne. Jednoduchým zatažením uvolníte pojistku a spacák rozepnete, až když sami budete chtít. Oboustranný zip se dá rozepnout v oblasti nohou a podporuje tak ventilaci a zvyšuje komfort při teplejších nocích. Kvůli pohodlnému zapínání bez zadrhnutí je použitý kvalitní zip od výrobce YKK. Právě tento zip bezproblémově funguje i v mrazu a můžete se na něj kdykoliv spolehnout.

CO JE TEPLOTA „DOBRÝ SPÁNEK“?

Mountain Equipment používá hodnotuDobrý Spánek“, kterou naměřil při používání v reálných podmínkách. Testování podle norem EN nezohledňuje reálné podmínky, jako například vítr a vlhkost, proto jsou hodnoty EN orientační.

KOMPRESNÍ OBAL

Spacák má lehký obal, do kterého spacák pohodlně složíte do malé transportní velikosti.

ŽÁDNÝ CHLAD ANI V ZIMĚ

Spacák je sbalitelný, lehký a zároveň poskytuje luxusní pohodlí i ve vlhkém prostředí. To ocení všichni, pro které je důležitá odolnost, velikost sbaleného spacáku, ale zároveň nadstandartní pohodlí. Komfortní spaní při kempování celé léto, či na chatách po celý rok. Konkrétně za tímto spacákem stojí teplo v -2 °C.

 

Garance spokojenosti

GARANTUJEME SPOKOJENOST

Víme že, vyspat se venku může být pěkný zážitek i noční můra. Stejně tak spacáky Mountain Equipment nejsou levná záležitost a proto každému, kdo se rozhodne koupit syntetický spací pytel Mountain Equipment garantuje, díky 55leté zkušenosti, stovkám expedic a vlastnímu vědeckému výzkumu, že budete spokojeni.

 • životnost - 10letou záruku na výrobní vady
 • komfortní teplotu dobrého spánku - GOOD NIGHTS SLEEP GUARANTEED
 • servis - pozáruční opravy, čistění a impregnaci

2 ROKY ZÁRUK BEZ KOMPROMISŮ

Bez ohledu na to, jestli jdeš k tatranskému plesu, na Matterhorn nebo Mt. Everest, musíš se na své vybavení spolehnout. Svým výrobkům stoprocentně důvěřujeme i my v Mountain Equipment. Na základě 55leté zkušenosti a testování nabízí Mountain Equipment desetiletou záruku na výrobní vady tohoto produktu. Pokud objevíš výrobní vadu, tak bez debat spacák opravíme, vyměníme nebo ti vrátíme peníze.

GARANCE DOBRÉHO SPÁNKU

Nebylo vám dostatečné teplo? To není problém. Do 30 dní od zakoupení můžete spacák vyzkoušet, a pokud vám nebude dostatečné teplo, tak ho stačí donést na prodejnu a vyměnit ho za vyšší model. Bez obav tak budete mít spacák, ve kterém se vyspíte jako královna. Stačí přijít do 30 dní, donést nepoškozený spacák, doplatit rozdíl za vyšší model a vzít si teplejší spacák.

SERVIS NAPŘÍČ ČASEM

Každý se snaží vyhnout situaci, kdy si spacák roztrhne nebo jinak poškodí. Je to nepříjemné a v tom případě vám spací pytel Mountain Equipment opraví ve svém nejbližším servisním středisku v Mnichově. Oprava trvá standardně do 14 dní a spacák se vám vrátí plně funkční.

HISTORIE, TRADICE, VÝVOJ

 • První expediční spacák vyrobil Mountain Equipment v roce 1962 jako jeden z prvních výrobců na světě. Už víc než 50 let se Mountain Equipment specializuje na vývoj a výrobu expedičních spacáků a oblečení s cílem mít nejlepší kolekci na světě pro nejnáročnější použití.
 • Vývoj spacáků je postavený na reálném použití. Základ testování vývoje testování v laboratořích, na figurínách a v mrazící komoře. Na tomhle základu se vytvoří spacáky a musí projít nejtěžší zkouškou. A to obstát u skutečných horolezců v terénu. Ti je berou do nejnáročnějších podmínek a navrhují jejich vylepšení. Během 50 let se Mountain Equipment stal světovým lídrem ve vývoji nových technologií pro péřové spacáky.
 • Spacáky a oblečení od Mountain Equipment byly použity na všech anglických prvovýstupech na osmitisícovky, na víc než 200 expedicích na Mt. Everest, na obou pólech zeměkoule a používali je horolezci jako je Reinhold Messner, Peter Habeler, Chris Bonington, Peter Hámor, Ján Smoleň, bratři Švihálci či Michal Sabovčík. Proto se můžete na naše spacáky plně spolehnout!

Vlastnosti produktu

Teplotní limity
Komfort: 14°C
Komfort limit: 1°C
Extrém: -1°C
Good night sleep: 8°C
Střih
Výška postavy: 185cm
Rozměry a hmotnost
Délka spacáku: 190cm
Sbalený rozměr: 17 x 13 x 19cm
Funkční prvky
Stahování kapuce: ano
Stahování límce: ano
Materiál
Materiál: Nylon, Polyester
DWR (Durable Water Repellent): ano
Druh izolačního materiálu: Polarloft®

Aktivity

Produkt je díky svému provedení vhodný na následující disciplíny a aktivity:
 • Treking
 • Turistika
 • Speedtouring
 • Skitouring
 • Skialpinismus
 • Freetouring
 • Freeride
 • Lyžování
 • Horolezectví
 • Lezení
 • Vysokohorská turistika
 • Via ferrata
 • Mountain running

O značce

Mountain Equipment

Tato britská značka přínáší na trh outdoorové vybavení pro ty nejnáročnější expedice a polární výpravy více jak 50 let.

Na začátek stránky

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.