•  

Starlite 1

Terra Nova
5060292468204

Starlite 1

Terra Nova

Prostorný, ale kompaktní stan, který rychle postavíte. S rozměry půlky papíru A4 se hodí na pěší sólo výpravy nebo bikepacking.

Barva
Green
EAN: 5060292468204
14 990 Kč

14 240 Kč

Cena od

/ den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Vlastnosti produktu

Rozměry a hmotnost
Sbalený rozměr: 29 x 10cm
Počet osob: 1
Maximální hmotnost: 1120g
Funkční prvky
Předsíňka: ano
Počet vchodů: 1
Typ vchodu: půlmoskytiéra, neprůhledný vchod
Materiál
Materiál tropika: Watershed Si2
Podlážka: Watershed
Vodní sloupec tropika: 5000mm
Vodní sloupec podlážky: 6000mm
Materiál: Nylon
DWR (Durable Water Repellent): ano
Konstrukce
Typ konstrukce: tunelová
Stavění stanu: vnější
Počet prutů: 2
Počet kolíků: 9
Typ prutů: Terra Nova® Reflex
Typ kolíků: slitina 7075 11g

Popis produktu

Starlite 1

Svými rozměry se jedná o nejkompaktnější stan, který vám TERRA NOVA může nabídnout. K tomu připočteme odolnost, rychlost stavění a prostorný interiér a máme extrémně komfortní stan.

1000 g

Váha rovné kilo, a přitom nesnížit žádný aspekt kvality a komfortu. To se podařilo při konstruování stanu Starlie.

29 x 10 cm

To je míra v centimetrech, která představuje rozměry sbaleného stanu. Pro představu přehněte papír A4 na půl na výšku. To je kompaktní velikost, kterou ocení motorkáři, cyklisté i všichni ostatní, pro který je prostor v batohu důležitý.

WATERSHED Si2

Tropiko jeoboustranně silikonovaného nylonu, s RIPSTOP úpravou, nabízí pevnost, trvanlivost a odolnost. Rozdílné konstrukce, typy vláken, tkanin jsou použity pro nejlepší výkon jednotlivých modelů.

 • trvanlivost
 • nízká váha (20D)
 • odolnost
 • 5.000 mm vodní sloupec

WATERBLOCK

WATERBLOCK je tvořen z nylonu a nalezneme jej v podlážce stanu, která je odolná, pevná a trvanlivá. Nylon má široké využití napříč všemi stany a vrstvy pro své vlastnosti:

 • vhodný ke kombinaci s jiným materiálem
 • odolnost     
 • trvanlivost

RIPSTOP

Ripstop není chemická úprava. Jedná se o způsob tkaní, kdy jsou pravidelně zesílená vlákna. To vytváří viditelnou čtvercovou síť. Prakticky to funguje tak, že se trhlina zasekne o zesílené vlákno a nepokračuje.

SILIKONOVÁ ÚPRAVA?

Jedná se o povrchovou úpravu, která lépe propojí vlákna, a vlákna jsou tak pevnější v tahu. Navíc silikonová úprava nepropouští vodu.

PODLEPENÉ ŠVY, I PŘES SILIKONIZACI

Doposud nebylo možné u stanů se silikonovou úpravou podlepovat švy. Nebylo to možné skrz materiál a technologii. TERRA NOVA přišla s technologií, která to umožňuje a švy jsou podlepeny. Starlite je jediný stan na světě, který má podlepené švy.

PŘIZPŮSOBENÉ PRUTY TN REFLEX

TN REFLEX jsou pruty navrženy přímo pro stany TERRA NOVA a WILD COUNTRY. Délka prutů a jejich a ohyby jsou přizpůsobené tak, aby pasovali právě pro tento stan a nedegradovali propnutím. Povrch prutů je upraven, stejně jako letadla, anodizaci proti zreznutí.

NA DETAILECH ZÁLEŽÍ

Stan má dokonalý střih. To lze vidět na detailech, které to dokazují:

 • minimalizace švů
 • pevné oka kolíků
 • větrání
 • posun vnitřního stanu
 • jednoduchost

PROČ TUNEL?

Velkou výhodou tunelové konstrukce je rychlost stavby, nízká váha a větší prostor. Jednoduše protáhnete dva pruty, ty na koncích připevníte a vypnete stan popruhy. Tunelové stany jsou výrazně prostornější a komfortnější. Po stranách máte totiž menší sklon.

VYPNUTÍ STANU

Oka na kolíky jsou pevně přišité a nejsou nastavitelné. Důvod je prostý. Střih stanu je dokonalý, a tak není potřeba měnit délku stažení. To má za následek i další pozitivní vlastnost, a to snížení váhy. Nastavitelné oka naleznete pouze u vstupu pro možnost jednodušší manipulace vchodu.

VNITŘNÍ STAN

Pro lepší cirkulaci vzduchu má vnitřní stan ve dveřích ze třetiny moskytiéru. Zbytek stanu má DWR úpravu. Střih a umístění vnitřního stanu je tak, že můžete mít otevřené tropiko i v dešti. Pro odolnost vůči dešti naleznete nad vstupem tropika kapuci, která napomáhá i lepší cirkulaci vzduchu.

PŘEDSÍŇKA

Předsíňka je prostorná a uložíte do ní vybavení. Přesto stále můžete komfortně vstupovat a vystupovat ze stanu.

ALLOY 11 g

Kolíky stanu jsou ze slitiny a navíc zpevněny. To spolu s V-profilem zajistí vysokou pevnost. Délka kolíku 14 cm nabízí dostatečné ukotvení a jeho váha 11 g nezatíží.

DYNEEMA

Šňůry jsou z pevné a lehké DYNEEMA. Nejsou elastické, jelikož stan by nebyl pevný a při větru by vibroval. To by mělo za následek poškození jak šňůr, tak i prutů. Nemluvě o degradaci povrchového materiálu.

4 TESTY, ABY VÁS STAN NEZKLAMAL
Každý stan, než se dostane na pult v prodejně, je otestovaný na konci výroby. V průběhu vývoje musí projít každý model stanu testy v laboratoři i v terénu. Testované jsou materiály venkovního i vnitřního stanu na pevnost v tahu, nepromokavost a odolnost proti UV záření. Pruty jsou testované na pevnost v ohybu.

UV NEPŘÍTEL

Velkým nepřítelem stanu je UV záření. To způsobuje rychlou degradaci odolnosti a pevnosti materiálů. Proto jsou na stanu použity různé materiály a úpravy, podle potřeby dané zóny. Stan má na tropiku odolnější materiál proti UV záření a na podlážce zase trvanlivější a pevnější materiál.

PLÍSEŇ

Plíseň doslova rozežírá stan, proto je důležité, aby se stan skladoval suchý. Zátěr se ztrácí a stan proteče. To poznáte podle tmavých fleků. Stan tedy balte suchý, abyste se tomuto vyvarovali.
NAPŘÍČ ČASEM

Stany nejsou testovány jen v novém a 100% stavu, ale taky i po použití. TERRA NOVA chce mít funkční stany i po několika nocích v dešti a vystavení na slunci. Proto se zamýšlí nad každým materiálem a jeho použití. Následně prochází i dlouhodobými testy, aby stan nezklamal.

KOMFORT A KOMPAKT

Nejkompaktnější stan od TERRA NOVA, který je odolný, rychle se staví, je prostorný a velmi komfortní. Váha je přitom rovné kilo.

Počet osob: 1
Váha: 1000 g/ 1120 g (min / max)
Velikost sbaleného stanu: 29 x 10 cm
Určení: 3sezónní
Tropiko: Watershed Si2 R/S 5.000 mm
Podlážka: Waterbloc R/S 6.000 mm
Pruty: 8,64mm TN Reflex
Kolíky: 9x 7075 Alloy 11 g
Popruhy: 3x Dyneema Reflective
Vnitřní vstup: třetina moskytiéra

Garance spokojenosti

DOŽIVOTNÍ ZÁRUKA

Mít důvěru ve vybavení je důležité. Ještě důležitější je, aby vaše důvěra nebyla zklamaná. TERRA NOVA svým stanům věří a aby podpořili i vaši důvěru, nabízí na veškeré stany TERRA NOVA doživotní záruku na výrobní závady a vady materiálů.

SERVIS

Ať už se jedná o protržení stanu, ztrátu kolíků nebo ohnutí prutu, není důvod se obávat. Pro tyto případy je zde servisní středisko, které nabízí opravu. To je podpořeno i velkým množstvím náhradních dílů od kolíků, přes jednotlivé segmenty prutů až opravné sady tropika.

Vlastnosti produktu

Rozměry a hmotnost
Sbalený rozměr: 29 x 10cm
Počet osob: 1
Maximální hmotnost: 1120g
Funkční prvky
Předsíňka: ano
Počet vchodů: 1
Typ vchodu: půlmoskytiéra, neprůhledný vchod
Materiál
Materiál tropika: Watershed Si2
Podlážka: Watershed
Vodní sloupec tropika: 5000mm
Vodní sloupec podlážky: 6000mm
Materiál: Nylon
DWR (Durable Water Repellent): ano
Konstrukce
Typ konstrukce: tunelová
Stavění stanu: vnější
Počet prutů: 2
Počet kolíků: 9
Typ prutů: Terra Nova® Reflex
Typ kolíků: slitina 7075 11g

Aktivity

Produkt je díky svému provedení vhodný na následující disciplíny a aktivity:
 • Treking
 • Turistika

O značce

Terra Nova

Tento stále rodinný podnik s vývojem ve Velké Británii vyrábí ty nejpropracovanější stany z moderních materiálů tak, aby odolaly počasí na Antarktidě, v Himaláji nebo extrémně vlhkému prostředí.

Na začátek stránky

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.