•  

Starlite 2

EAN (čárový kód): 5060292468211
Do Věrnostního programu za nákup získáš 854,52 bodů

Prostorný a zároveň kompaktní stan, který rychle postavíte. S rozměry takřka půlky papíru A4 se hodí i na motorku.

DWR úprava:
ano
Materiál:
Nylon
Sbalený rozměr:
29 x 13cm
Počet osob:
2
předsíňka:
ano
Počet vchodů:
1
Vchod:
půlmoskytiéra, pevný vchod
Tropiko:
Watershed Si2
Podlážka:
Watershed
Vodní sloupec tropika:
5000mm
Vodní sloupec podlážky:
6000mm
konstrukce:
tunelová
Stavění stanu:
vnější
Počet prutů:
2
základní počet kolíků:
11
typ prutů:
Terra Nova® Reflex
Typ kolíků:
slitina 7075 11g
Maximální hmotnost:
1530g
více

Barva:
Aktivity:

Není skladem

Místo vyzvednutí
Datum zapůjčení

Starlite 2

KOMPAKT PRO DVA

Svými rozměry se jedná o nejkompaktnější stan pro dva, který vám TERRA NOVA může nabídnout. K tomu připočteme odolnost, rychlost stavění a prostorný interiér a máme extrémně komfortní stan.

1360 g

Váha hluboko pod kilem a půl, a přitom nesnížit žádný aspekt kvality a komfortu. To se podařilo při konstruování stanu Starlie.

29 x 13 cm

To je míra v centimetrech, která představuje rozměry sbaleného stanu. Pro představu přehněte papír A4 na půl na výšku. Sbalený stan je o 3 centimetry širší. To je kompaktní velikost, kterou ocení motorkáři, cyklisté i všichni ostatní, pro který je prostor v batohu důležitý.

WATERSHED Si2

Tropiko jeoboustranně silikonovaného nylonu, s RIPSTOP úpravou, nabízí pevnost, trvanlivost a odolnost. Rozdílné konstrukce, typy vláken, tkanin jsou použity pro nejlepší výkon jednotlivých modelů.

 • trvanlivost
 • nízká váha (20D)
 • odolnost
 • 5.000 mm vodní sloupec

WATERBLOCK

WATERBLOCK je tvořen z nylonu a nalezneme jej v podlážce stanu, která je odolná, pevná a trvanlivá. Nylon má široké využití napříč všemi stany a vrstvy pro své vlastnosti:

 • vhodný ke kombinaci s jiným materiálem
 • odolnost     
 • trvanlivost

RIPSTOP

Ripstop není chemická úprava. Jedná se o způsob tkaní, kdy jsou pravidelně zesílená vlákna. To vytváří viditelnou čtvercovou síť. Prakticky to funguje tak, že se trhlina zasekne o zesílené vlákno a nepokračuje.

SILIKONOVÁ ÚPRAVA?

Jedná se o povrchovou úpravu, která lépe propojí vlákna, a vlákna jsou tak pevnější v tahu. Navíc silikonová úprava nepropouští vodu.

PODLEPENÉ ŠVY, I PŘES SILIKONIZACI

Doposud nebylo možné u stanů se silikonovou úpravou podlepovat švy. Nebylo to možné skrz materiál a technologii. TERRA NOVA přišla s technologií, která to umožňuje a švy jsou podlepeny. Starlite je jediný stan na světě, který má podlepené švy.

PŘIZPŮSOBENÉ PRUTY TN REFLEX

TN REFLEX jsou pruty navrženy přímo pro stany TERRA NOVA a WILD COUNTRY. Délka prutů a jejich a ohyby jsou přizpůsobené tak, aby pasovali právě pro tento stan a nedegradovali propnutím. Povrch prutů je upraven, stejně jako letadla, anodizaci proti zreznutí.

NA DETAILECH ZÁLEŽÍ

Stan má dokonalý střih. To lze vidět na detailech, které to dokazují:

 • minimalizace švů
 • pevné oka kolíků
 • větrání
 • posun vnitřního stanu
 • jednoduchost

PROČ TUNEL?

Velkou výhodou tunelové konstrukce je rychlost stavby, nízká váha a větší prostor. Jednoduše protáhnete dva pruty, ty na koncích připevníte a vypnete stan popruhy. Tunelové stany jsou výrazně prostornější a komfortnější. Po stranách máte totiž menší sklon.

VYPNUTÍ STANU

Oka na kolíky jsou pevně přišité a nejsou nastavitelné. Důvod je prostý. Střih stanu je dokonalý, a tak není potřeba měnit délku stažení. To má za následek i další pozitivní vlastnost, a to snížení váhy. Nastavitelné oka naleznete pouze u vstupu pro možnost jednodušší manipulace vchodu.

VNITŘNÍ STAN

Pro lepší cirkulaci vzduchu má vnitřní stan moskytiéru. Zbytek stanu má DWR úpravu. Střih a umístění vnitřního stanu je tak, že můžete mít otevřené tropiko i v dešti. Pro odolnost vůči dešti naleznete nad vstupem tropika kapuci, která napomáhá i lepší cirkulaci vzduchu.

PŘEDSÍŇKA

Předsíňka je prostorná a uložíte do ní vybavení. Přesto stále můžete komfortně vstupovat a vystupovat ze stanu.

ALLOY 11 g

Kolíky stanu jsou ze slitiny a navíc zpevněny. To spolu s V-profilem zajistí vysokou pevnost. Délka kolíku 14 cm nabízí dostatečné ukotvení a jeho váha 11 g nezatíží.

DYNEEMA

Šňůry jsou z pevné a lehké DYNEEMA. Nejsou elastické, jelikož stan by nebyl pevný a při větru by vibroval. To by mělo za následek poškození jak šňůr, tak i prutů. Nemluvě o degradaci povrchového materiálu.

4 TESTY, ABY VÁS STAN NEZKLAMAL
Každý stan, než se dostane na pult v prodejně, je otestovaný na konci výroby. V průběhu vývoje musí projít každý model stanu testy v laboratoři i v terénu. Testované jsou materiály venkovního i vnitřního stanu na pevnost v tahu, nepromokavost a odolnost proti UV záření. Pruty jsou testované na pevnost v ohybu.

UV NEPŘÍTEL

Velkým nepřítelem stanu je UV záření. To způsobuje rychlou degradaci odolnosti a pevnosti materiálů. Proto jsou na stanu použity různé materiály a úpravy, podle potřeby dané zóny. Stan má na tropiku odolnější materiál proti UV záření a na podlážce zase trvanlivější a pevnější materiál.

PLÍSEŇ

Plíseň doslova rozežírá stan, proto je důležité, aby se stan skladoval suchý. Zátěr se ztrácí a stan proteče. To poznáte podle tmavých fleků. Stan tedy balte suchý, abyste se tomuto vyvarovali.
NAPŘÍČ ČASEM

Stany nejsou testovány jen v novém a 100% stavu, ale taky i po použití. TERRA NOVA chce mít funkční stany i po několika nocích v dešti a vystavení na slunci. Proto se zamýšlí nad každým materiálem a jeho použití. Následně prochází i dlouhodobými testy, aby stan nezklamal.

KOMFORT A KOMPAKT

Nejkompaktnější stan pro dva od TERRA NOVA, který je odolný, rychle se staví, je prostorný a velmi komfortní. S váhou stále méně než 1,5 kila.

Počet osob: 2
Váha: 1360 g/ 1530 g (min / max)
Velikost sbaleného stanu: 29 x 13 cm
Určení: 3sezónní
Tropiko: Watershed Si2 R/S 5.000 mm
Podlážka: Waterbloc R/S 6.000 mm
Pruty: 8,64mm TN Reflex
Kolíky: 11x 7075 Alloy 11 g
Popruhy: 5x Dyneema Reflective
Vnitřní vstup: moskytiéra

Garance spokojenosti

DOŽIVOTNÍ ZÁRUKA

Mít důvěru ve vybavení je důležité. Ještě důležitější je, aby vaše důvěra nebyla zklamaná. TERRA NOVA svým stanům věří a aby podpořili i vaši důvěru, nabízí na veškeré stany TERRA NOVA doživotní záruku na výrobní závady a vady materiálů.

SERVIS

Ať už se jedná o protržení stanu, ztrátu kolíků nebo ohnutí prutu, není důvod se obávat. Pro tyto případy je zde servisní středisko, které nabízí opravu. To je podpořeno i velkým množstvím náhradních dílů od kolíků, přes jednotlivé segmenty prutů až opravné sady tropika.

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.