•  
 • Sleva 33 %
 • Outlet

Superlite Voyager 2

Terra Nova
5060122781961

Superlite Voyager 2

Terra Nova

Odolný stan pro dva do náročných podmínek. Díky stabilní tříprutové samostojné konstrukci odolá i silnému větru.

Barva
Green
EAN: 5060122781961
18 290 Kč

12 254 Kč

Zboží bude doručeno v úterý 16. 3.

Cena od

/ den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Vlastnosti produktu

Rozměry a hmotnost
Sbalený rozměr: 52 x 13cm
Počet osob: 2
Minimální hmotnost: 1380g
Funkční prvky
Počet vchodů: 1
Typ vchodu: půlmoskytiéra
Období použití: celoroční
Materiál
Materiál tropika: Watershed Si2
Vodní sloupec tropika: 5000mm
Vodní sloupec podlážky: 6000mm
Ripstop tkanina: ano
Materiál podlážky: Waterbloc
Síla vláken: 20D
Konstrukce
Počet prutů: 3
Počet kolíků: 12
Typ prutů: DAC
Typ kolíků: slitina
Počet napínacích šňůr: 2
Typ napínacích šňůr: Dyneema Reflective

Popis produktu

Superlite Voyager 2

EXTRÉM NAPŘÍČ PARAMETRY

Ať už chcete kompaktní samostojný stan pro dva, nebo stan, který odolá silnému větru i vnějším vlivů, ale stále si chcete zachovat komfort, tak SUPERLITE VOYAGER je správnou volbou.

1380 g

Váha pod kilo a půl patří k těm nejnižším v kategorii. Touto kategorii je myšleno stan s výborným poměrem váha, stabilita, odolnost. Běžný VOYAGER 2 je takřka o polovinu těžší.

52 x 13

To je míra v centimetrech, která představuje rozměry sbaleného stanu. Pro představu je sbalený stan o něco menší než EVA karimatka. Stan tak nezabere mnoho místa.

WATERSHED Si2

Tropiko jeoboustranně silikonovaného nylonu, s RIPSTOP úpravou, nabízí pevnost, trvanlivost a odolnost. Rozdílné konstrukce, typy vláken, tkanin jsou použity pro nejlepší výkon jednotlivých modelů.

 • trvanlivost
 • nízká váha (20D)
 • odolnost
 • 5.000 mm vodní sloupec

WATERBLOCK

WATERBLOCK je tvořen z nylonu a nalezneme jej v podlážce stanu, která je odolná, pevná a trvanlivá. Nylon má široké využití napříč všemi stany a vrstvy pro své vlastnosti:

 • vhodný ke kombinaci s jiným materiálem
 • odolnost         
 • trvanlivost

RIPSTOP

Ripstop není chemická úprava. Jedná se o způsob tkaní, kdy jsou pravidelně zesílená vlákna. To vytváří viditelnou čtvercovou síť. Prakticky to funguje tak, že se trhlina zasekne o zesílené vlákno a nepokračuje.

SILIKONOVÁ ÚPRAVA?

Jedná se o povrchovou úpravu, která lépe propojí vlákna, a vlákna jsou tak pevnější v tahu. Navíc silikonová úprava nepropouští vodu.

DAC NFL

Jeden z předních výrobců stanových prutů vyrábí pruty i pro stany TERRA NOVA. Konkrétně se jedná o slitinu hliníku 7001 T8 s dobrým poměrem pevnost a tuhost. Pruty jsou odlehčeny, a to díky tomu, že konce pruhů jsou rozšířené a zúžené. Tím do sebe pevně zapadají i bez nástavců a jsou odlehčeny. Povrch prutů je upraven, stejně jako letadla, anodizaci proti zreznutí.

NA DETAILECH ZÁLEŽÍ

Stan má dokonalý střih. To lze vidět na detailech, které to dokazují:

 • minimalizace švů
 • pevné oka kolíků
 • větrání
 • posun vnitřního stanu
 • jednoduchost

SAMOSTOJNÁ KONSTRUKCE

Stan má samostojnou tříprutovou vnitřní konstrukci, díky které jej postavíte i na skále, kde nemůžete použit kolíky. Vnitřní konstrukce umožňuje v letních a teplých dnech použít stan i bez tropika, a tak se v něm cítit komfortněji díky lepší cirkulaci vzduchu.

VYPNUTÍ STANU

Oka na kolíky jsou pevně přišité a nejsou nastavitelné. Důvod je prostý. Střih stanu je dokonalý, a tak není potřeba měnit délku stažení. To má za následek i další pozitivní vlastnost, a to snížení váhy.

ALLOY 11g

Kolíky stanu jsou ze slitiny a navíc zpevněny. To spolu s V-profilem zajistí vysokou pevnost. Délka kolíku 14 cm nabízí dostatečné ukotvení a jeho váha 11 g nezatíží.

DYNEEMA

Šňůry jsou z pevné a lehké DYNEEMA. Nejsou elastické, jelikož stan by nebyl pevný a při větru by vibroval. To by mělo za následek poškození jak šňůr, tak i prutů. Nemluvě o degradaci povrchového materiálu.

VNITŘNÍ STAN

Pro lepší cirkulaci vzduchu má vnitřní stan půl-síťovaný vstup. Zbytek stanu má DWR úpravu. Střih a umístění vnitřního stanu je tak, že můžete mít otevřené tropiko i v dešti. Do stanu vám nebude prše, pokud jej budete mít v dešti správně otočený. Stejně tak tomu napomáhá kapuce nad vstupem.

PROSTOR

Tříprutová křížená konstrukce nabízí stabilitu v silném větru a prostorný interiér. Je možné si v něm i pohodlně sednout, či najíst. Předsíňka je také prostorná a uložíte do ní batohy a stále můžete komfortně vstupovat a vystupovat ze stanu.

Garance spokojenosti

Terra Nova

Terra Nova znamená v překladu Nová Země a tento název reflektuje samotné úsilí, inovaci a poslání této britské značky. Výrobou stanů se zabývá už od 80. let dvacátého století a za tu dobu získala mnoho zkušeností, aby o sobě mohla říkat, že vyrábí jedny z nejlepších stanů na světě.

Firma Terra Nova je stále rodinným podnikem s vývojem ve Velké Británii, kde také ve městě Derbyshire vyrábí ty nejpropracovanější stany z moderních materiálů tak, aby odolaly počasí na Antarktidě, v Himaláji nebo extrémně vlhkému prostředí.

Extrémně lehké nebo extrémně odolné stany

Za své extrémně lehké stany získala značka Terra Nova několikrát zápis Guinessově knize rekordů. Dnes se pyšní ultralehkým stanem Laser Pulse Ultra s hmotností 450 g a délkou 30 cm ve sbaleném stavu. Opakem k nízké hmotnosti mohou být například robustní expediční stany Expedition vybavené odolnými materiály a důmyslnou konstrukcí, která dokáže odolat těm nejdrsnějším podmínkám na naší planetě.

Vlastnosti produktu

Rozměry a hmotnost
Sbalený rozměr: 52 x 13cm
Počet osob: 2
Minimální hmotnost: 1380g
Funkční prvky
Počet vchodů: 1
Typ vchodu: půlmoskytiéra
Období použití: celoroční
Materiál
Materiál tropika: Watershed Si2
Vodní sloupec tropika: 5000mm
Vodní sloupec podlážky: 6000mm
Ripstop tkanina: ano
Materiál podlážky: Waterbloc
Síla vláken: 20D
Konstrukce
Počet prutů: 3
Počet kolíků: 12
Typ prutů: DAC
Typ kolíků: slitina
Počet napínacích šňůr: 2
Typ napínacích šňůr: Dyneema Reflective

Aktivity

Produkt je díky svému provedení vhodný na následující disciplíny a aktivity:
 • Treking
 • Turistika

O značce

Terra Nova

Tento stále rodinný podnik s vývojem ve Velké Británii vyrábí ty nejpropracovanější stany z moderních materiálů tak, aby odolaly počasí na Antarktidě, v Himaláji nebo extrémně vlhkému prostředí.

Na začátek stránky

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.