•  

Trisar 2

Wild Country
5060650816685

Trisar 2

Wild Country

Extrémně odolný stan s překvapivě nízkou váhou za rozumnou cenu, na který se můžete spolehnout i v alpských podmínkách.

Barva
Green
EAN: 5060650816685
7 990 Kč

7 590 Kč

Cena od

/ den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Vlastnosti produktu

Rozměry a hmotnost
Sbalený rozměr: 42 x 16cm
Počet osob: 2
Maximální hmotnost: 2700g
Funkční prvky
Předsíňka: Ne
Počet vchodů: 1
Typ vchodu: moskytiéra, neprůhledný vchod
Easy pack: Ano
Materiál
Materiál tropika: Stormtex P4000FR
Podlážka: Aqua Stop P5000
Vodní sloupec tropika: 4000mm
Vodní sloupec podlážky: 5000mm
Materiál: Nylon
DWR (Durable Water Repellent): Ano
Konstrukce
Počet prutů: 3
Počet kolíků: 18
Typ prutů: Superflex slitina
Typ kolíků: V"" slitina

Popis produktu

Trisar 2

Dvojmístný samostojný stan je díky konstrukci ze třech duralových prutů velmi odolný a ochrání vás i v nejnáročnějších podmínkách. Wild Country Trisar 2 je vhodný pro vysokohorskou turistiku a celoroční používání. Nezklame vás ani v zimní vichřici. Stan je prostorný s velkou předsíňkou, kam schováte velké množství vybavení a pohodlně v ní uvaříte. Nízkou váhu 1,3 kg na osobu v batohu skoro ani neucítíte.


Garance nepromokavosti

Materiál Stormtex má polyuretanový zátěr a podlepené švy, které mu zaručují nepromokavost. Podlaha stanu má zvednuté stěny, což vytváří jakousi vanu, která zabezpečuje, že voda nebo sníh nevnikne do vnitř stanu. Venkovní stan dosahuje až k zemi aby stan nepodfoukl silný vítr a v zimě se pod venkovní plášť nedostal sníh. Nemusíte se obávat jestli je vodní sloupec 6000 mm dostatečný, Terra Nova vám na základě více jak 30 letých zkušeností garantuje, že stan Trisar vám nepromokne. Všechny stany Wild Country mají ‘’Waterproof Guarantee“ !


Spolehlivý v dešti i sněžení

Díky třem prutům z velmi odolného tvrzeného temperovaného duralu a příměsí Scandia 7001 T6 Superflex, speciálně navrhnutého a testovaného firmou Terra Nova, je stan Trisar 2 určený do náročných podmínek ve vysokohorském terénu. Pruty jsou umístěné v tunelech, které eliminují vibrace prutů ve větru, a zvyšují jejich pevnost tím, že rozkládají zatížení po celé délce prutů. Stan je tak velmi odolný proti poškození od větru. Tři křížení semi geodetické konstrukce dodávají stanu velkou stabilitu i v silném větru nebo při zatížení sněhem. Tyto podmínky vás v Alpách často zastihnou v létě i v zimě. Díky unikátní a extrémně pevné konstrukci se ve stanu Trisar2 i ve vichřici pohodlně vyspíte a odpočinete si na další túru.        


Stan stojí i bez kolíků

Samostojná konstrukce stanu umožní postavit stan i na tvrdém podkladu, kde je těžké použít kolíky. Stan je možné vypnout devíti vypínacími šňůrami a tím se stan stane ještě odolnější proti silnému větru. Reflexní šňůry oceníte, když se budete potmě a s čelovkou vracet z túry. Samostojnou konstrukci využijete i při pěkném počasí, kdy si stan můžete postavit i bez tropika jen aby vás ochránil proti hmyzu. 

 

Ani zima ani horko

Tkanina vnitřního stanu je proti síťovině vhodnější do horských podmínek díky svojí vyšší pevnosti a díky větší hustotě tkaní i vyššími izolačními vlastnostmi. V horách se v noci výrazně ochladí a zvýšená izolace vám zvýší komfort při spánku. V době teplých nocí oceníte odvětrání pomocí dvojitých dveří z tkaniny a síťoviny. Tkaninu odzipujete a přes síťovinu se zvýší proudění vzduchu, který ochladí vnitřek stanu, a vy se pohodlně vyspíte. Stan má důmyslný systém odvětrání, které eliminuje kondenzaci vodních par. Dveře se dají otevřít zespodu i z vrchu a tím můžete vytvořit komínový efekt pro zvýšení cirkulace vzduchu, což oceníte při vaření v předsíňce, když je venku špatné počasí.


V batohu o něm ani nevíte 

Firma Terra Nova Equipment vyrábí nejlehčí stany na světě, které jsou zapsány v Guinnessově knize rekordů. Za víc než 30 let kdy vyrábí stany, nasbírala know how o výrobě těch nejlehčích a nejodolnějších stanů na trhu a tyto zkušenosti využívá při výrobě cenově dostupnějších stanů Wild Country. 

Dvojmístný stan váží jen 1,3 kg na osobu, což je méně než „petka“ s vodou. Takovou váhu v batohu neucítíte ani při náročných výstupech a dlouhých pochodech. Duralové pruty se dají zkrátit pro snadné nabalení do batohu. Látky stanu jsou díky důmyslnému tkaní s ripstopem lehké a přitom pevné a v batohu zaberou jen minimální místo. 


Velká předsíňka, v které si uvaříte za špatného počasí

Předsíňka stanu je dostatečně prostorná, tak abyste si v ní uvařili, když čekáte na dobré počasí. Při dlouhých pochodech nebo túrách po ledovci potřebujete hodně různého vybavení, které přehledně uložíte do předsíňky, a uvnitř stanu vám zůstane dostatek místa na komfortní spánek.


Jednoduše a rychle postavený za 5 minut díky:


 • Rychlému vložení prutů do tunelů

 • Intuitivnímu barevnému označení prutů, tunelů a poutek

 • Náběhem na jednotlivých dílech prutů

Parametry

 • Pro počet osob: 2

 • Využití stanu: 3 - 4 roční období

 • Minimální váha: 2,5 kg

 • Sbalený rozměr: 42 x 16 cm

 • Vodní sloupec tropika: 4 000 mm

 • Vodní sloupec podlážky: 6 000 mm

 • Materiál tropika:  Stormtex P4000 FR

 • Materiál podlážky: Aqua Stop P6000

 • Počet prutů: 3 ks

 • Materiál prutů: Superflex Alloy

 • Průměr prutů: 8,5 mm

Garance spokojenosti

Garance a ocenění

Všechny stany Wild Country mají ‘’Waterproof Guarantee“ - Garantujeme vám, že stan nepromokne!


4 testy aby Vás stan nezklamal

Každý stan, než se dostane na pult v prodejně, je otestovaný na konci výroby. V průběhu vývoje musí projít každý model stanu testy v laboratoři i v terénu. Testované jsou materiály venkovního i vnitřního stanu na pevnost v tahu, nepromokavost a odolnost proti UV záření. Pruty jsou testované na pevnost v ohybu. Venkovní stan je vyrobený z polyesteru s chemickou úpravou proti degradaci UV zářením. 


Stany Terra Nova a Wild Country získali množství ocenění, které garantují naši schopnost vyrábět nejlepší stany na trhu:

 • Zápis do Guinnessově knize rekordů

 • Množství ocenění Best in Test

 • Množství ocenění Best in Class

 • Množství ocenění za nejlehčí stan na světě ve své kategorii

 • Stany jsou síni slávy prestižního magazínu Trail Magazin

 • Ocenění - Trail Magazin, Outdoor Industry Award, Alpin Magazín, Trek and Mountain magazin, The Great Outdoors,...


Stany Terra Nova se dlouhodobě používají na náročných expedicích v polárních oblastech, Himalájích, ale i při adventure závodech. Dnes používá stany Terra Nova neúspěšnější slovenský výškový horolezec Peter Hámor a vybrala si je Slovenská Expedice na Dhaulágirí. 


Záruka a opravy

Na stany Terra Nova poskytujeme doživotní záruku na výrobní vady a vady materiály. Stany Wild Country mají dvouletou záruku. 

Firma Terra Nova Equipment vyhrála stany pod značkou Terra Nova a Wild Country víc jak 30 let. Část výroby stále probíhá v Anglii v Derbyshire, kde má vlastní laboratoře i venkovní testovací centrum. Díky výrobě v Anglii jsme schopni váš stan při poškození opravit a poskytnout všechny náhradní díly.

Vlastnosti produktu

Rozměry a hmotnost
Sbalený rozměr: 42 x 16cm
Počet osob: 2
Maximální hmotnost: 2700g
Funkční prvky
Předsíňka: Ne
Počet vchodů: 1
Typ vchodu: moskytiéra, neprůhledný vchod
Easy pack: Ano
Materiál
Materiál tropika: Stormtex P4000FR
Podlážka: Aqua Stop P5000
Vodní sloupec tropika: 4000mm
Vodní sloupec podlážky: 5000mm
Materiál: Nylon
DWR (Durable Water Repellent): Ano
Konstrukce
Počet prutů: 3
Počet kolíků: 18
Typ prutů: Superflex slitina
Typ kolíků: V"" slitina

Aktivity

Produkt je díky svému provedení vhodný na následující disciplíny a aktivity:
 • Horolezectví
 • Vysokohorská turistika
 • Skialpinismus

O značce

Wild Country

Výrobce kvalitních ultralehkých, turistických, kempingových i rodinných stanů. Do vývoje může uplatnit více jak 80 let zkušeností s výrobou stanů.

Na začátek stránky

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.