•  

Tupilak 30+

EAN (čárový kód): 5053817113055
Do Věrnostního programu za nákup získáš 251,28 bodů

Lehký, extrémně odolný horolezecký batoh s precizním zpracováním zaměřeným na absolutní funkčnost a minimalismus, který poskytne spolehlivost při rychlých jednodenních výstupech a letním lezení nejstrmějších linií.

Materiál:
Hliník, Polyuretan, Nylon, TPU
Počet kapes:
2
Bederní kapsa:
ne
úchyt rezervoáru vody:
ne
zádový límec:
ne
Lavinová kapsa:
ne
vstup přes záda:
ne
obvodový zip:
ne
vstup přes víko:
ano
páteřový chránič:
ne
bederní pás:
ano
objem batohu:
30l
Zádový systém:
High Destiny EVA
připevnění vybavení:
lyže, SNB, mačky, sněžnice, hůlky, lano, helma, 2 cepíny
součástí batohu je lavinový systém:
ne
více

Barva:
velikost:
30 l

Místo vyzvednutí
Datum zapůjčení
Platba a doprava

Tupilak 30+

Spolehlivost při rychlých jednodenních výstupech a letním lezení nejstrmějších linií ti batoh Tupilak nabídne díky extrémní odolnosti vůči oděru a klimatickým podmínkám – to ti dodá klid a možnost se soustředit pouze na výkon. Odolnosti je docíleno díky speciálně vyvíjenému materiálu PACT s hroubkou vláken až 300 denier a TPU zátěrem. Tento materiál si při odolnosti zachovává lehkost a společně s možností odepnutí řady komponentů můžeš minimalizovat hmotnost batohu na pouhých 540 g. Tupilak je tak batoh, kde nic není navíc a zároveň nic nechybí. Batoh, který vám nepřidá hmotnost navíc, umožní snadnou manipulaci a vydrží i to nejdrsnější zacházení pro váš klid a koncentraci k horským aktivitám.

Pohodlné plnění i odložení

Do batohu budete snadno vkládat a rovnat materiál a přitom bude samostatně a stabilně stát. Za těmito vlastnostmi stojí rozšířená konstrukce v oblasti základny a ve svrchní části. Dvě pevná horní poutka vpředu a vzadu batohu zase umožňují zachycení nebo vytažení batohu na skále bez strachu z jeho pádu nebo poškození.

Polstrování a zádový systém

Pro zlepšení komfortu nošení je použita lehká EVA pěna s vysokou hustotou, která díky uzavřeným pórům nenatahuje vodu. Na zadním panelu je využito 7mm tlusté EVA pěny o hmotnosti 105 g, která je výjimečně pružná a poskytuje vynikající stabilitu při torzi. Je umístěna uvnitř batohu ve zvláštní kapse, aby se zabránilo jejímu poškození a bylo umožněno její vyjmutí. Na anatomicky tvarovaných popruzích je využita EVA pěna o tloušťce 5 mm a celý batoh se tak pohodlně nosí a bude vždy pevně kopírovat tvůj pohyb. Na odnímatelných bederních popruzích je taktéž využito 5mm EVA pěny, kdy společně s odnímatelným hrudním popruhem podporují ramenní popruhy v zajištění batohu na svém místě.

Stažení batohu a zmenšení/zvětšení objemu

Batoh lze pohodlně a pevně stáhnout při zachycení přezky z vrchu zádové části. Zmenší se tak užitý objem batohu a materiál uvnitř se nebude nechtěně pohybovat a vyvádět tě tak z rovnováhy. Při nástupu, či přesunu na chatu oceníte naopak možnost uvolnění batohu a ponechání víka a rolovacího uzávěru otevřených. V případě potřeby je možné přidání externích odnímatelných stahovacích popruhů.

Vnitřní kapsa na příslušenství

Vybavení jako čelovka, energetická tyčinka nebo šátek se pohodlně vejde do kapsy na příslušenství, která má 2 vstupy (vnější a vnitřní). Máte tak do ní přístup v jakékoliv situaci i bez nutnosti otevření hlavní kapsy. Pokud se rozhodnete, že zrovna vnitřní kapsu nevyužijete, můžete ji srolovat, uchytit dvěma patenty a využívat tak jen hlavní komoru batohu.

Za jakéhokoliv počasí

Uvnitř batohu je integrován rolovací uzávěr, který ochrání společně s TPU zátěrem a DWR tvoje vybavení před povětrnostními vlivy a umožní oddělení mokrých a zašpiněných věcí od zbytku spodní části. V případě nevyužití lze nechal volně otevřený uvnitř batohu.

Inovativní uzavírání

Díky patentovanému uzavíracímu systému, který využívá stahovadlo a zvláště vyvinutou přezku Grappler je možné batoh jednoduše otevřít nebo uzavřít, a to i v rukavicích nebo jednou rukou. Přezku lze zajistit na dvou místech, buď na víku, nebo z vrchu zádové části v případě přichycení lana, nebo při nižším zaplnění batohu.

Důraz na minimalismus

Veškeré komponenty batohu je možné snadno odepnout:

 • bederní popruh
 • hrudní popruh
 • poutka na hlavy cepínů
 • popruhy na uchycení cepínů
 • stahovací šňůru na mačky či helmu

Batoh tak nejen sníží svoji hmotnost, ale také zabráníš nechtěnému zachycení při lezení v obtížném terénu, či vytahováním batohu na laně. Při vyjmutí i EVA pěny ze zádového panelu, dosáhneš hmotnost batohu pouhých 520 g.

Odolná tkanina

Tkaninu batohu tvoří speciálně vyvíjený extrémně odolný a přitom lehký materiál PACT s TPU zátěrem a DWR ochranou. Vzniklá tkanina je vysoce odolná vůči oděru a klimatickým podmínkám. Na celý povrch batohu včetně zad je využit materiál PACT 300 s hrubostí 300 denier, který je ještě zdvojen v nejvíce namáhané základně batohu. Lehčí materiál PACT 100 s odolností 100 denier je pro snížení hmotnosti použit na méně namáhaných částech jako svrchní část, víko, rolovací uzávěr a vnitřek batohu.

Kovové komponenty

Vyvinuté se zaměřením na tahovou pevnost, nízkou hmotnost a odolnost. Odolný dural s lesklou povrchovou úpravou je vysoce odolný proti povětrnostním vlivům a takřka nezničitelný.

Uchycení lana

Lano je možné uchytit překrytím svrchním víka a případně dojistit pomocí externích postranních popruhů. Další možností je uchycení lana z vrchu batohu, když se hlavní přezka zachytí k zádové části a lano tak lze pohodlně odepnout bez sundání batohu ze zad. Lano jde taktéž na volno uschovat uvnitř batohu ve svrchní části, oddělené od ostatního vybavení a může tak být připraveno v pohotovostním režimu použití.

Veškeré vybavení s sebou

Horolezecký batoh musí obsáhnout širokou škálu aktivit a pojmout tak vybavení na ledolezení, vícedélkové lezení, letní a zimní alpinismus, nebo vícedenní horské přechody. Proto má batoh, při využití přídavných popruhů a úchytů velkou možnost uchycení materiálu, kdy každé vybavení má své místo, je připevněno pevně a nasazení i sundání je rychlé a jednoduché. Vybavení se nepohupuje a batoh tě nevyvede z rovnováhy.

 • lano
 • mačky
 • cepíny
 • ledovcové šrouby
 • expresky
 • hole
 • sněžnice
 • lyže
 • snowboard
 • helma

Příslušenství

 • 2 poutka na hlavy cepínů
 • 2 popruhy na uchycení cepínů
 • Stahovací šnůra na mačky či helmu

Vývoj a testování

Více než 3 roky vývoje, 35 prototypů a stovky hodin testování horolezci a horskými vůdci UIAGM v nejtěžších podmínkách vyústilo v jeden funkční batoh splňující ty nejpřísnější kritéria pro komfort a odolnost.

Garance spokojenosti

Čím vším si prošla značka Mountain Equipment za poslední dekády?

Od samých začátků v roce 1961 bylo naše oblečení součástí nesčetných expedicí na nejvyšší vrcholy světa nebo jsme byli při těch nejodvážnějších expedicí na Severním a Jižním pólu Země.

Více než 50 let vyrábíme vybavení do nejdrsnějších podmínek na naší planetě. Je to opravdu hodně zkušeností, které odrážíme do neustálého zdokonalování našich produktů.

Dvouletá záruka bez kompromisů

Na vybavení je potřeba se vždy spolehnout. Pokud tedy je něco v nepořádku, tak máte nekompromisní dvouletou záruku. Co to v praxi znamená? Pokud se objeví nějaká výrobní vada, zboží nám pošlete a my ho zašleme přímo do servisního našeho střediska v Mnichově. Tam se rozhodne mezi opravou a výměnou.

Pozáruční servis

Pokud si něco uděláte s vybavením, není třeba smutnit. Servisní středisko v Mnichově ti vybavení opraví. Stačí nám zaslat produkt a my se o vše postaráme.

Fair Wear Fundation

Koupí výrobků Mountain Equipment máte záruku, že kupujete produkt, který vznikl v továrnách s lidskými pracovními podmínkami. Kodex FWF se řídí následujícími body:

 • Zaměstnanec není nucen pracovat
 • Na pracovišti neexistuje diskriminace
 • Dětská práce je přísně zakázána
 • Svoboda sdružování zaměstnanců a právo na kolektivní vyjednávání
 • Platba adekvátní mzdy
 • Žádná neúměrně nadbytečná pracovní doba
 • Pracovní podmínky neohrožují zdravotní stav zaměstnanců
 • Se zaměstnanci je podepsána legální pracovní smlouva

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.