•  

Tupilak 45+

Mountain Equipment
5053817112010

Tupilak 45+

Mountain Equipment

Lehký, extrémně odolný horolezecký batoh s precizním zpracováním zaměřeným na absolutní funkčnost a minimalismus, který poskytne spolehlivost při vícedenních horských přechodech, zimním lezení i v těch nejtěžších stěnách světa

Barva
Magma
velikost
45 l
EAN: 5053817112010
6 990 Kč

6 641 Kč

Zboží bude doručeno v pondělí 7. 12.

Cena od

/ den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Vlastnosti produktu

Střih
Počet kapes: 2
Funkční prvky
Bederní kapsa: ne
úchyt rezervoáru vody: ne
Lavinová kapsa: ne
vstup přes záda: ne
obvodový zip: ne
vstup přes víko: ano
Ergonomie
Zádový límec: ne
páteřový chránič: ne
bederní pás: ano
Zádový systém: High Destiny EVA
Rozměry a hmotnost
objem batohu: 45l
Uchycení vybavení
Připevnění vybavení: lyže, SNB, mačky, sněžnice, hůlky, lano, helma, 2 cepíny
Balení
součástí batohu je lavinový systém: ne
Materiál
Materiál: Hliník, Polyuretan, Nylon, TPU

Popis produktu

Tupilak 45+

 

Spolehlivost při rychlých jednodenních výstupech a letním lezení nejstrmějších linií ti batoh Tupilak nabídne díky extrémní odolnosti vůči oděru a klimatickým podmínkám – to ti dodá klid a možnost se soustředit pouze na výkon. Odolnosti je docíleno díky speciálně vyvíjenému materiálu PACT s hroubkou vláken až 300 denier a TPU zátěrem. Tento materiál si při odolnosti zachovává lehkost a společně s možností odepnutí řady komponentů můžeš minimalizovat hmotnost batohu na pouhých 600 g. Tupilak je tak batoh, kde nic není navíc a zároveň nic nechybí. Batoh, který vám nepřidá hmotnost navíc, umožní snadnou manipulaci a vydrží i to nejdrsnější zacházení pro váš klid a koncentraci k horským aktivitám.

Pohodlné plnění i odložení

Do batohu budete snadno vkládat a rovnat materiál a přitom bude samostatně a stabilně stát. Za těmito vlastnostmi stojí rozšířená konstrukce v oblasti základny a ve svrchní části. Dvě pevná horní poutka vpředu a vzadu batohu zase umožňují zachycení nebo vytažení batohu na skále bez strachu z jeho pádu nebo poškození.

Polstrování a zádový systém

Pro zlepšení komfortu nošení je použita lehká EVA pěna s vysokou hustotou, která díky uzavřeným pórům nenatahuje vodu. Na zadním panelu je využito 7mm tlusté EVA pěny o hmotnosti 105 g, která je výjimečně pružná a poskytuje vynikající stabilitu při torzi. Je umístěna uvnitř batohu ve zvláštní kapse, aby se zabránilo jejímu poškození a bylo umožněno její vyjmutí. Na anatomicky tvarovaných popruzích je využita EVA pěna o tloušťce 5 mm a celý batoh se tak pohodlně nosí a bude vždy pevně kopírovat tvůj pohyb. Na odnímatelných bederních popruzích je taktéž využito 5mm EVA pěny, kdy společně s odnímatelným hrudním popruhem podporují ramenní popruhy v zajištění batohu na svém místě.

Stažení batohu a zmenšení/zvětšení objemu

Batoh lze pohodlně a pevně stáhnout při zachycení přezky z vrchu zádové části. Zmenší se tak užitý objem batohu a materiál uvnitř se nebude nechtěně pohybovat a vyvádět tě tak z rovnováhy. Při nástupu, či přesunu na chatu oceníte naopak možnost uvolnění batohu a ponechání víka a rolovacího uzávěru otevřených. V případě potřeby je možné přidání externích odnímatelných stahovacích popruhů.

Vnitřní kapsa na příslušenství

Vybavení jako čelovka, energetická tyčinka nebo šátek se pohodlně vejde do kapsy na příslušenství, která má 2 vstupy (vnější a vnitřní). Máte tak do ní přístup v jakékoliv situaci i bez nutnosti otevření hlavní kapsy. Pokud se rozhodnete, že zrovna vnitřní kapsu nevyužijete, můžete ji srolovat, uchytit dvěma patenty a využívat tak jen hlavní komoru batohu.

Za jakéhokoliv počasí

Uvnitř batohu je integrován rolovací uzávěr, který ochrání společně s TPU zátěrem a DWR tvoje vybavení před povětrnostními vlivy a umožní oddělení mokrých a zašpiněných věcí od zbytku spodní části. V případě nevyužití lze nechal volně otevřený uvnitř batohu.

Inovativní uzavírání

Díky patentovanému uzavíracímu systému, který využívá stahovadlo a zvláště vyvinutou přezku Grappler je možné batoh jednoduše otevřít nebo uzavřít, a to i v rukavicích nebo jednou rukou. Přezku lze zajistit na dvou místech, buď na víku, nebo z vrchu zádové části v případě přichycení lana, nebo při nižším zaplnění batohu.

Důraz na minimalismus

Veškeré komponenty batohu je možné snadno odepnout:

 • bederní popruh
 • hrudní popruh
 • poutka na hlavy cepínů
 • popruhy na uchycení cepínů
 • stahovací šňůru na mačky či helmu

Batoh tak nejen sníží svoji hmotnost, ale také zabráníš nechtěnému zachycení při lezení v obtížném terénu, či vytahováním batohu na laně. Při vyjmutí i EVA pěny ze zádového panelu, dosáhneš hmotnost batohu pouhých 600 g.

Odolná tkanina

Tkaninu batohu tvoří speciálně vyvíjený extrémně odolný a přitom lehký materiál PACT s TPU zátěrem a DWR ochranou. Vzniklá tkanina je vysoce odolná vůči oděru a klimatickým podmínkám. Na celý povrch batohu včetně zad je využit materiál PACT 300 s hrubostí 300 denier, který je ještě zdvojen v nejvíce namáhané základně batohu. Lehčí materiál PACT 100 s odolností 100 denier je pro snížení hmotnosti použit na méně namáhaných částech jako svrchní část, víko, rolovací uzávěr a vnitřek batohu.

Kovové komponenty

Vyvinuté se zaměřením na tahovou pevnost, nízkou hmotnost a odolnost. Odolný dural s lesklou povrchovou úpravou je vysoce odolný proti povětrnostním vlivům a takřka nezničitelný.

Uchycení lana

Lano je možné uchytit překrytím svrchním víka a případně dojistit pomocí externích postranních popruhů. Další možností je uchycení lana z vrchu batohu, když se hlavní přezka zachytí k zádové části a lano tak lze pohodlně odepnout bez sundání batohu ze zad. Lano jde taktéž na volno uschovat uvnitř batohu ve svrchní části, oddělené od ostatního vybavení a může tak být připraveno v pohotovostním režimu použití.

Veškeré vybavení s sebou

Horolezecký batoh musí obsáhnout širokou škálu aktivit a pojmout tak vybavení na ledolezení, vícedélkové lezení, letní a zimní alpinismus, nebo vícedenní horské přechody. Proto má batoh, při využití přídavných popruhů a úchytů velkou možnost uchycení materiálu, kdy každé vybavení má své místo, je připevněno pevně a nasazení i sundání je rychlé a jednoduché. Vybavení se nepohupuje a batoh tě nevyvede z rovnováhy.

 • lano
 • mačky
 • cepíny
 • ledovcové šrouby
 • expresky
 • hole
 • sněžnice
 • lyže
 • snowboard
 • helma

Příslušenství

 • 2 poutka na hlavy cepínů
 • 2 popruhy na uchycení cepínů
 • Stahovací šnůra na mačky či helmu

Vývoj a testování

Více než 3 roky vývoje, 35 prototypů a stovky hodin testování horolezci a horskými vůdci UIAGM v nejtěžších podmínkách vyústilo v jeden funkční batoh splňující ty nejpřísnější kritéria pro komfort a odolnost.

Garance spokojenosti

Mountain Equipment světovým lídrem

Britská značka Mountain Equipment je již mnoho let vnímána jako špičkový výrobce outdoorového vybavení pro ty nejodvážnější horolezecké i polární výpravy. Do její kolekce patří zejména oblečení (muži a ženy), kde nabízí široký sortiment od funkčních triček až po expediční péřové bundy. Právě ve výrobě péřových bund a péřových spacáků se značka Mountain Equipment řadí mezi absolutní špičku. Mountain Equipment je hlavním vývojovým partnerem výrobce membrán GORE-TEX®. V posledních letech zařadili do nabídky i horolezecké batohy nebo karimatky.

Půl století horolezectví a expedic

Značka Mountain Equipment vznikla v roce 1961 byla a je součástí nesčetných expedicí na nejvyšší vrcholy či póly naší planety. Zakládá si na precizních materiálech i zpracování a neustále hledá nové výrobní technologie i přístupy k vývoji.

Naši horolezci z Čech a Slovenska

Mountain Equipment podporuje přední české a slovenské alpinisty, mezi které patří Peter Hámor, Michal Sabovčík, Miška Izakovičová, Ondrej Húserka a Martin Krasňanský. Značka je také partnerem projektu Sokolíci od Českého horolezeckého svazu.

Pozáruční servis

Mountain Equipment si zakládá na rychlém a spolehlivém servisu. Stačí vyplnit jednoduchý formulář a zboží nám zaslat do Zlína nebo předat svému prodejci. My se postaráme o zbytek ve specializovaném servisním středisku v Mnichově.

Vlastnosti produktu

Střih
Počet kapes: 2
Funkční prvky
Bederní kapsa: ne
úchyt rezervoáru vody: ne
Lavinová kapsa: ne
vstup přes záda: ne
obvodový zip: ne
vstup přes víko: ano
Ergonomie
Zádový límec: ne
páteřový chránič: ne
bederní pás: ano
Zádový systém: High Destiny EVA
Rozměry a hmotnost
objem batohu: 45l
Uchycení vybavení
Připevnění vybavení: lyže, SNB, mačky, sněžnice, hůlky, lano, helma, 2 cepíny
Balení
součástí batohu je lavinový systém: ne
Materiál
Materiál: Hliník, Polyuretan, Nylon, TPU

Aktivity

Produkt je díky svému provedení vhodný na následující disciplíny a aktivity:
 • Výškové expedice
 • Horolezectví
 • Vysokohorská turistika

O značce

Mountain Equipment

Tato britská značka přínáší na trh outdoorové vybavení pro ty nejnáročnější expedice a polární výpravy více jak 50 let.

Recenze

Mgr. Marek Biskupič PhD.

Autor

Alpinistický batoh v pravom slova zmysle. Rokmi doladený a do detailov vychytaný horolezecký ruksak na tie najväčšie prásky v horách. Jeho minimalistický design myslí na všetko a preto ti pri pohybe v horách nebude nič zavadzať. Do detailov prepracovaná konštrukcia z vode - odolného materiálu, len tak ľahko nepremokne. Aj napriek nízkej váha je batoh odolný a nemusíš sa ho báť ťahať po tatranskej a alpskej žule. Šikovný systém praciek a zapínania ti šetrí drahocenný čas aj nervy. Tupilak je špička medzi horolezeckými batohmi, a v štichu ťa určite nenechá.  Jedinou jeho nevýhodu je jeho cena. Ale aj tak stojí zato.

Mgr. Marek Biskupič PhD.

Autor
Na začátek stránky

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.