•  

Tupilak 45+

EAN (čárový kód): 5053817112010
Do Věrnostního programu za nákup získáš 332,03 bodů

Lehký, extrémně odolný horolezecký batoh s precizním zpracováním zaměřeným na absolutní funkčnost a minimalismus, který poskytne spolehlivost při vícedenních horských přechodech, zimním lezení i v těch nejtěžších stěnách světa

Materiál:
Hliník, Polyuretan, Nylon, TPU
Počet kapes:
2
Bederní kapsa:
ne
úchyt rezervoáru vody:
ne
zádový límec:
ne
Lavinová kapsa:
ne
vstup přes záda:
ne
obvodový zip:
ne
vstup přes víko:
ano
páteřový chránič:
ne
bederní pás:
ano
objem batohu:
45l
Zádový systém:
High Destiny EVA
připevnění vybavení:
lyže, SNB, mačky, sněžnice, hůlky, lano, helma, 2 cepíny
součástí batohu je lavinový systém:
ne
více

Barva:
velikost:
45 l
Aktivity:

Skladem

doručení čtvrtek 24. 9.

Místo vyzvednutí
Datum zapůjčení

Tupilak 45+

 

Spolehlivost při rychlých jednodenních výstupech a letním lezení nejstrmějších linií ti batoh Tupilak nabídne díky extrémní odolnosti vůči oděru a klimatickým podmínkám – to ti dodá klid a možnost se soustředit pouze na výkon. Odolnosti je docíleno díky speciálně vyvíjenému materiálu PACT s hroubkou vláken až 300 denier a TPU zátěrem. Tento materiál si při odolnosti zachovává lehkost a společně s možností odepnutí řady komponentů můžeš minimalizovat hmotnost batohu na pouhých 600 g. Tupilak je tak batoh, kde nic není navíc a zároveň nic nechybí. Batoh, který vám nepřidá hmotnost navíc, umožní snadnou manipulaci a vydrží i to nejdrsnější zacházení pro váš klid a koncentraci k horským aktivitám.

Pohodlné plnění i odložení

Do batohu budete snadno vkládat a rovnat materiál a přitom bude samostatně a stabilně stát. Za těmito vlastnostmi stojí rozšířená konstrukce v oblasti základny a ve svrchní části. Dvě pevná horní poutka vpředu a vzadu batohu zase umožňují zachycení nebo vytažení batohu na skále bez strachu z jeho pádu nebo poškození.

Polstrování a zádový systém

Pro zlepšení komfortu nošení je použita lehká EVA pěna s vysokou hustotou, která díky uzavřeným pórům nenatahuje vodu. Na zadním panelu je využito 7mm tlusté EVA pěny o hmotnosti 105 g, která je výjimečně pružná a poskytuje vynikající stabilitu při torzi. Je umístěna uvnitř batohu ve zvláštní kapse, aby se zabránilo jejímu poškození a bylo umožněno její vyjmutí. Na anatomicky tvarovaných popruzích je využita EVA pěna o tloušťce 5 mm a celý batoh se tak pohodlně nosí a bude vždy pevně kopírovat tvůj pohyb. Na odnímatelných bederních popruzích je taktéž využito 5mm EVA pěny, kdy společně s odnímatelným hrudním popruhem podporují ramenní popruhy v zajištění batohu na svém místě.

Stažení batohu a zmenšení/zvětšení objemu

Batoh lze pohodlně a pevně stáhnout při zachycení přezky z vrchu zádové části. Zmenší se tak užitý objem batohu a materiál uvnitř se nebude nechtěně pohybovat a vyvádět tě tak z rovnováhy. Při nástupu, či přesunu na chatu oceníte naopak možnost uvolnění batohu a ponechání víka a rolovacího uzávěru otevřených. V případě potřeby je možné přidání externích odnímatelných stahovacích popruhů.

Vnitřní kapsa na příslušenství

Vybavení jako čelovka, energetická tyčinka nebo šátek se pohodlně vejde do kapsy na příslušenství, která má 2 vstupy (vnější a vnitřní). Máte tak do ní přístup v jakékoliv situaci i bez nutnosti otevření hlavní kapsy. Pokud se rozhodnete, že zrovna vnitřní kapsu nevyužijete, můžete ji srolovat, uchytit dvěma patenty a využívat tak jen hlavní komoru batohu.

Za jakéhokoliv počasí

Uvnitř batohu je integrován rolovací uzávěr, který ochrání společně s TPU zátěrem a DWR tvoje vybavení před povětrnostními vlivy a umožní oddělení mokrých a zašpiněných věcí od zbytku spodní části. V případě nevyužití lze nechal volně otevřený uvnitř batohu.

Inovativní uzavírání

Díky patentovanému uzavíracímu systému, který využívá stahovadlo a zvláště vyvinutou přezku Grappler je možné batoh jednoduše otevřít nebo uzavřít, a to i v rukavicích nebo jednou rukou. Přezku lze zajistit na dvou místech, buď na víku, nebo z vrchu zádové části v případě přichycení lana, nebo při nižším zaplnění batohu.

Důraz na minimalismus

Veškeré komponenty batohu je možné snadno odepnout:

 • bederní popruh
 • hrudní popruh
 • poutka na hlavy cepínů
 • popruhy na uchycení cepínů
 • stahovací šňůru na mačky či helmu

Batoh tak nejen sníží svoji hmotnost, ale také zabráníš nechtěnému zachycení při lezení v obtížném terénu, či vytahováním batohu na laně. Při vyjmutí i EVA pěny ze zádového panelu, dosáhneš hmotnost batohu pouhých 600 g.

Odolná tkanina

Tkaninu batohu tvoří speciálně vyvíjený extrémně odolný a přitom lehký materiál PACT s TPU zátěrem a DWR ochranou. Vzniklá tkanina je vysoce odolná vůči oděru a klimatickým podmínkám. Na celý povrch batohu včetně zad je využit materiál PACT 300 s hrubostí 300 denier, který je ještě zdvojen v nejvíce namáhané základně batohu. Lehčí materiál PACT 100 s odolností 100 denier je pro snížení hmotnosti použit na méně namáhaných částech jako svrchní část, víko, rolovací uzávěr a vnitřek batohu.

Kovové komponenty

Vyvinuté se zaměřením na tahovou pevnost, nízkou hmotnost a odolnost. Odolný dural s lesklou povrchovou úpravou je vysoce odolný proti povětrnostním vlivům a takřka nezničitelný.

Uchycení lana

Lano je možné uchytit překrytím svrchním víka a případně dojistit pomocí externích postranních popruhů. Další možností je uchycení lana z vrchu batohu, když se hlavní přezka zachytí k zádové části a lano tak lze pohodlně odepnout bez sundání batohu ze zad. Lano jde taktéž na volno uschovat uvnitř batohu ve svrchní části, oddělené od ostatního vybavení a může tak být připraveno v pohotovostním režimu použití.

Veškeré vybavení s sebou

Horolezecký batoh musí obsáhnout širokou škálu aktivit a pojmout tak vybavení na ledolezení, vícedélkové lezení, letní a zimní alpinismus, nebo vícedenní horské přechody. Proto má batoh, při využití přídavných popruhů a úchytů velkou možnost uchycení materiálu, kdy každé vybavení má své místo, je připevněno pevně a nasazení i sundání je rychlé a jednoduché. Vybavení se nepohupuje a batoh tě nevyvede z rovnováhy.

 • lano
 • mačky
 • cepíny
 • ledovcové šrouby
 • expresky
 • hole
 • sněžnice
 • lyže
 • snowboard
 • helma

Příslušenství

 • 2 poutka na hlavy cepínů
 • 2 popruhy na uchycení cepínů
 • Stahovací šnůra na mačky či helmu

Vývoj a testování

Více než 3 roky vývoje, 35 prototypů a stovky hodin testování horolezci a horskými vůdci UIAGM v nejtěžších podmínkách vyústilo v jeden funkční batoh splňující ty nejpřísnější kritéria pro komfort a odolnost.

Garance spokojenosti

Mountain Equipment světovým lídrem

Britská značka Mountain Equipment je již mnoho let vnímána jako špičkový výrobce outdoorového vybavení pro ty nejodvážnější horolezecké i polární výpravy. Do její kolekce patří zejména oblečení (muži a ženy), kde nabízí široký sortiment od funkčních triček až po expediční péřové bundy. Právě ve výrobě péřových bund a péřových spacáků se značka Mountain Equipment řadí mezi absolutní špičku. Mountain Equipment je hlavním vývojovým partnerem výrobce membrán GORE-TEX®. V posledních letech zařadili do nabídky i horolezecké batohy nebo karimatky.

Půl století horolezectví a expedic

Značka Mountain Equipment vznikla v roce 1961 byla a je součástí nesčetných expedicí na nejvyšší vrcholy či póly naší planety. Zakládá si na precizních materiálech i zpracování a neustále hledá nové výrobní technologie i přístupy k vývoji.

Naši horolezci z Čech a Slovenska

Mountain Equipment podporuje přední české a slovenské alpinisty, mezi které patří Peter Hámor, Michal Sabovčík, Miška Izakovičová, Ondrej Húserka a Martin Krasňanský. Značka je také partnerem projektu Sokolíci od Českého horolezeckého svazu.

Pozáruční servis

Mountain Equipment si zakládá na rychlém a spolehlivém servisu. Stačí vyplnit jednoduchý formulář a zboží nám zaslat do Zlína nebo předat svému prodejci. My se postaráme o zbytek ve specializovaném servisním středisku v Mnichově.

Recenze

Mgr. Marek Biskupič PhD.

Autor

Alpinistický batoh v pravom slova zmysle. Rokmi doladený a do detailov vychytaný horolezecký ruksak na tie najväčšie prásky v horách. Jeho minimalistický design myslí na všetko a preto ti pri pohybe v horách nebude nič zavadzať. Do detailov prepracovaná konštrukcia z vode - odolného materiálu, len tak ľahko nepremokne. Aj napriek nízkej váha je batoh odolný a nemusíš sa ho báť ťahať po tatranskej a alpskej žule. Šikovný systém praciek a zapínania ti šetrí drahocenný čas aj nervy. Tupilak je špička medzi horolezeckými batohmi, a v štichu ťa určite nenechá.  Jedinou jeho nevýhodu je jeho cena. Ale aj tak stojí zato.

Mgr. Marek Biskupič PhD.

Autor

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.