• Sleva 50 %
 • Outlet

Vacuum Base Zero 135mm

Kohla
9120074251984

Vacuum Base Zero 135mm

Kohla

Odlehčené rychlé pásy pro maximální výkon v náročných podmínkách - zesílené vakuové lepidlo pevně drží, nová technologie karbonové vrstvy zabraňuje nasáknutí vlhkosti.

Barva
Black
Velikost
149 - 155
EAN: 9120074251984
5 590 Kč

2 795 Kč

Cena od

/ den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Vlastnosti produktu

Materiál
Stoupací vrstva: Mixmohair
Přilnavá vrstva: Vacuum Base
Materiál: nylon, carbon, mohair, TPE
Tvar
Twintipové koncovky: ne
Rozměry a hmotnost
Šířka pásů: 135mm
Funkční prvky
Multiclip system: ne

Popis produktu

Vacuum Base Zero 135mm

Špičkové skialpinistické pásy určené pro nejnáročnější uživatele, kteří hledají maximální spolehlivost a výkon i v těch nejnáročnějších podmínkách.

Membrána, impregnace vláken a zejména nová high-tech karbonová vrstva zaručují, že pásy nenasají vodu z vláken a ani z boční strany. Tím se nelepí sníh na vlákna a vlhkost ze sněhu se nedostane do přilnavé vrstvy. Pásy spolehlivě fungují a ušetří vám drahocennou energii. Pásy jsou rychlé a ve stoupání pevně drží. Zesílené vakuové lepidlo vám poskytne komfortní manipulaci bez nutnosti používat fólii.

Pásy s nejmenší nasákavostí vlhkosti, které současný trh nabízí, vám pomůžou ve chvílích, kdy potřebujete ušetřit čas a energii.

Vlhkost nemá šanci

KOHLA své skialpinistické pásy neustále vylepšuje a inovuje. Vlhkost ze sněhu je hlavní překážka toho, aby skialpové pásy dobře fungovaly - aby lepidlo dobře drželo a sníh se nelepil na vlákna, což značně skialpinistům znepříjemňuje život.

Nyní Kohla přichází s novým řešením ochrany proti vlhkosti - High-tech karbonovou vrstvou (C-Tech). Ta minimalizuje nasávání vlhkosti z vláken a z boční strany pásu do lepidla a zároveň pás zpevňuje a dělá ho odolnější proti roztržení. Pásy spolehlivě fungují,  nenasávají vlhkost, jsou pevnější a přitom lehčí, a vy se můžete plně soustředit na váš výkon.

Komfort a spolehlivost

Komfortní manipulace s pásy a přitom jejich spolehlivá přilnavost i ve velkých mrazech až do -25 °C, to vše poskytne speciální vakuové lepidlo Vacuum Base 2.1. Oproti Vacuum Base 2.0 je zesílené a má vyšší přilnavost. Vakuové lepidlo bez použití silikonu odstraňuje všechny nevýhody vrstvy s klasickým lepidlem:

 • nemusíte používat fólii
 • i v největším mrazu pásy od sebe lehce oddělíte, snadno je nasadíte a sundáte
 • na vrcholu je můžete dokonce zmuchlat do sebe, když fouká silný vítr a vy rychle potřebujete sjet dolů.
 • přilnavou část mokrou od sněhu stačí utřít a zpátky nalepit na lyži
 • zachovává si výbornou přilnavost i na okrajích skluznice
 • téměř bezúdržbové - nečistoty lehce odstraníte vodou

Pevně drží i při jarních firnech

Aby skialpový pás spolehlivě držel na skluznici je důležité, aby skluznice i přilnavá vrstva byla suchá a vlhkost ze sněhu se nedostala na lepidlo, které pak přestává fungovat, odlepuje se, namrzá a nedrží. Z toho důvodu používá KOHLA u skialpových pásů  membránu, která zabrání proniknutí vlhkosti z vláken do lepidla. Vy si svoji skialpovou túru užijete bez starostí, protože lepidlo pevně drží, nenamrzá a skvěle funguje i při jarních firnech na mokrém sněhu.

Bez sněhových papučí

Proto, aby jste si svoji skialpovou túru co nejvíce užili potřebujete, aby pásy hladce klouzaly a při zatížení pevně držely. Pokud je mokrý sníh, může se na mokré pásy nalepit sníh a není nic otravnějšího, než když musíte tahat na noze ještě půlkilovou sněhovou papuči. Pásy přestanou klouzat a vás to může dost vyčerpat. U KOHLA pásů nemusíte mít z papučí strach, protože vlákna jsou z výroby impregnované.

Fluorkarbonová impregnace má řadu výhod, které vám ušetří spoustu energie při výstupu:

 • odpuzuje vlhkost a tím zabraňuje nalepování sněhu na vlákna
 • zlepšuje skluz - pásy jsou rychlejší a pohyb je snadnější
 • zvyšuje odolnost vláken  - pásy déle vydrží
 • pásy rychleji schnou
 • je šetrná k přírodě - bez rozpouštědel a toxických látek a je biologicky odbouratelná.

Stále jako nové

Při častém používání nebo po několika sezónách se ale impregnace může “ošoupat”, v tom případě ji snadno obnovíte sprejem KOHLA DRY CLIMB skin impregnation nebo KOHLA impregnačním voskem. Vosk je malý a hodí se mít ho na túře v batohu, zejména při několikadenním přechodu.

Video návod na impregnaci a údržbu:
http://www.kohla.at/de/ratgeber/kohla-tv/tipps-vacuum-base/

Parťák, co ušetří mnoho sil

Kombinace kvalitního mohéru a nylonu (65% mohéru a 35% nylonu) má vynikající skluz a stoupavost což vám při výstupu ušetří mnoho sil. Mohér má  perfektní kluzné vlastnosti a nylon (syntetický polymer) propůjčuje pásům větší odolnost a při jarních firnech má za mokra lepší skluz než mohér. Proto jsou mixové pásy odolnější než čistě mohérové, déle vám vydrží a stále si zachovávají vynikající ”jízdní” vlastnosti

Přichytím pásy na mé lyže?

Pásy KOHLA přichytíte na jakékoliv lyže - ocelové očko lehce vyměníte za jiné uchycení pro jiný typ špičky. Díly jsou z kvalitních plastových a nerezových materiálů, které jsou odolné vůči mrazu a opotřebení.

 • Špička: pevná špička COBRA (90mm), která se hodí pro většinu lyží nebo s variantou kovového (z-Hook) a gumového (i-Fix) háčku pro lyže s drážkou.
 • Pata: našitý plastový elastický popruh a háček (K-Clip + Elastic Strap), který má rozpětí v nastavitelnosti 12cm.Pokud máte twin tipové lyže, použijete háček Butterfly.

Budou pasovat pásy na šířku a vykrojení mých lyží?

Aby se vám co nejlépe šlapalo do kopce, je důležité mít pásem pokrytou co největší plochu skluznice. Proto je důležité zvolit si správnou šířku a délku pásů. Vacuum Base ZERO v provedení Multifit se dodává v šířce 135 mm a v délkách od 149 - 197 cm v rozpětí po 6 cm a vy si jednoduše ořežete pásy 2,5 mm z boční strany přesně na tvar vašich lyží.

Garance spokojenosti

Kohla

Rakouská firma KOHLA se sídlem v Innsbrucku vyrábí vybavení pro skialpinismus, horolezectví a outdoor už od roku 1932. O necelých čtyřicet let později se proslavila prvním nylonovým batohem a teleskopickými holemi. Dnes patří mezi špičkové a inovativní výrobce stoupacích skialpových pásů.

Inovativní a lokální výroba v Rakousku

Pásy Kohla se pyšní prestižním oceněním ISPO AWARDS za inovaci v letech 2013 a 2016. V tomto směru za zmínku stojí bezlepidlové pásy Vacuum Base. Snahou této rakouské rodinné firmy je mimo jiné zachovat také lokální výrobu. V současné době vyrábí v Rakousku 80 % svých produktů.

Při testování a vývoji exkluzivně spolupracuje s národním německým skialpinistickým týmem. Skialpové pásy a příslušenství jsou vyráběny s maximálním důrazem na kvalitu provedení. Značka KOHLA vyrábí pásy i pro jiné značky, např. Scott, La Sportiva, Völkl, Atomic a jsou vyváženy do více než 30 zemí světa.

Vlastnosti produktu

Materiál
Stoupací vrstva: Mixmohair
Přilnavá vrstva: Vacuum Base
Materiál: nylon, carbon, mohair, TPE
Tvar
Twintipové koncovky: ne
Rozměry a hmotnost
Šířka pásů: 135mm
Funkční prvky
Multiclip system: ne

Aktivity

Produkt je díky svému provedení vhodný na následující disciplíny a aktivity:
 • Skialpinismus
  Skialpinismus
 • Freetouring
  Freetouring

O značce

Kohla

Rakouský výrobce stoupacích pásů a držitel mnoha ocenění. Jeho inovativní technologie lepidel a výroby pásů jsou známé po celém světě.

Na začátek stránky
logo

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.