•  

Vacuum Base Zero 135mm

EAN (čárový kód): 9120074252042
Do Věrnostního programu za nákup získáš 265,53 bodů

Odlehčené rychlé pásy pro maximální výkon v náročných podmínkách - zesílené vakuové lepidlo pevně drží, nová technologie karbonové vrstvy zabraňuje nasáknutí vlhkosti.

Materiál:
Nylon, Carbon, Mohair, TPE
typ chlupu:
mixmohair
Lepidlo:
Vacuum base
twintipové koncovky:
ne
šířka pásů:
135mm
multiclip system:
ne
více

Barva:
velikost:
149 - 155 cm
156 - 162 cm
163 - 169 cm
170 - 176 cm
177 - 183 cm
184 - 190 cm
191 - 197 cm

Není skladem

Místo vyzvednutí
Datum zapůjčení

Vacuum Base Zero 135mm

Špičkové skialpinistické pásy určené pro nejnáročnější uživatele, kteří hledají maximální spolehlivost a výkon i v těch nejnáročnějších podmínkách.

Membrána, impregnace vláken a zejména nová high-tech karbonová vrstva zaručují, že pásy nenasají vodu z vláken a ani z boční strany. Tím se nelepí sníh na vlákna a vlhkost ze sněhu se nedostane do přilnavé vrstvy. Pásy spolehlivě fungují a ušetří vám drahocennou energii. Pásy jsou rychlé a ve stoupání pevně drží. Zesílené vakuové lepidlo vám poskytne komfortní manipulaci bez nutnosti používat fólii.

Pásy s nejmenší nasákavostí vlhkosti, které současný trh nabízí, vám pomůžou ve chvílích, kdy potřebujete ušetřit čas a energii.

Vlhkost nemá šanci

KOHLA své skialpinistické pásy neustále vylepšuje a inovuje. Vlhkost ze sněhu je hlavní překážka toho, aby skialpové pásy dobře fungovaly - aby lepidlo dobře drželo a sníh se nelepil na vlákna, což značně skialpinistům znepříjemňuje život.

Nyní Kohla přichází s novým řešením ochrany proti vlhkosti - High-tech karbonovou vrstvou (C-Tech). Ta minimalizuje nasávání vlhkosti z vláken a z boční strany pásu do lepidla a zároveň pás zpevňuje a dělá ho odolnější proti roztržení. Pásy spolehlivě fungují,  nenasávají vlhkost, jsou pevnější a přitom lehčí, a vy se můžete plně soustředit na váš výkon.

Komfort a spolehlivost

Komfortní manipulace s pásy a přitom jejich spolehlivá přilnavost i ve velkých mrazech až do -25 °C, to vše poskytne speciální vakuové lepidlo Vacuum Base 2.1. Oproti Vacuum Base 2.0 je zesílené a má vyšší přilnavost. Vakuové lepidlo bez použití silikonu odstraňuje všechny nevýhody vrstvy s klasickým lepidlem:

 • nemusíte používat fólii
 • i v největším mrazu pásy od sebe lehce oddělíte, snadno je nasadíte a sundáte
 • na vrcholu je můžete dokonce zmuchlat do sebe, když fouká silný vítr a vy rychle potřebujete sjet dolů.
 • přilnavou část mokrou od sněhu stačí utřít a zpátky nalepit na lyži
 • zachovává si výbornou přilnavost i na okrajích skluznice
 • téměř bezúdržbové - nečistoty lehce odstraníte vodou

Pevně drží i při jarních firnech

Aby skialpový pás spolehlivě držel na skluznici je důležité, aby skluznice i přilnavá vrstva byla suchá a vlhkost ze sněhu se nedostala na lepidlo, které pak přestává fungovat, odlepuje se, namrzá a nedrží. Z toho důvodu používá KOHLA u skialpových pásů  membránu, která zabrání proniknutí vlhkosti z vláken do lepidla. Vy si svoji skialpovou túru užijete bez starostí, protože lepidlo pevně drží, nenamrzá a skvěle funguje i při jarních firnech na mokrém sněhu.

Bez sněhových papučí

Proto, aby jste si svoji skialpovou túru co nejvíce užili potřebujete, aby pásy hladce klouzaly a při zatížení pevně držely. Pokud je mokrý sníh, může se na mokré pásy nalepit sníh a není nic otravnějšího, než když musíte tahat na noze ještě půlkilovou sněhovou papuči. Pásy přestanou klouzat a vás to může dost vyčerpat. U KOHLA pásů nemusíte mít z papučí strach, protože vlákna jsou z výroby impregnované.

Fluorkarbonová impregnace má řadu výhod, které vám ušetří spoustu energie při výstupu:

 • odpuzuje vlhkost a tím zabraňuje nalepování sněhu na vlákna
 • zlepšuje skluz - pásy jsou rychlejší a pohyb je snadnější
 • zvyšuje odolnost vláken  - pásy déle vydrží
 • pásy rychleji schnou
 • je šetrná k přírodě - bez rozpouštědel a toxických látek a je biologicky odbouratelná.

Stále jako nové

Při častém používání nebo po několika sezónách se ale impregnace může “ošoupat”, v tom případě ji snadno obnovíte sprejem KOHLA DRY CLIMB skin impregnation nebo KOHLA impregnačním voskem. Vosk je malý a hodí se mít ho na túře v batohu, zejména při několikadenním přechodu.

Video návod na impregnaci a údržbu:
http://www.kohla.at/de/ratgeber/kohla-tv/tipps-vacuum-base/

Parťák, co ušetří mnoho sil

Kombinace kvalitního mohéru a nylonu (65% mohéru a 35% nylonu) má vynikající skluz a stoupavost což vám při výstupu ušetří mnoho sil. Mohér má  perfektní kluzné vlastnosti a nylon (syntetický polymer) propůjčuje pásům větší odolnost a při jarních firnech má za mokra lepší skluz než mohér. Proto jsou mixové pásy odolnější než čistě mohérové, déle vám vydrží a stále si zachovávají vynikající ”jízdní” vlastnosti

Přichytím pásy na mé lyže?

Pásy KOHLA přichytíte na jakékoliv lyže - ocelové očko lehce vyměníte za jiné uchycení pro jiný typ špičky. Díly jsou z kvalitních plastových a nerezových materiálů, které jsou odolné vůči mrazu a opotřebení.

 • Špička: pevná špička COBRA (90mm), která se hodí pro většinu lyží nebo s variantou kovového (z-Hook) a gumového (i-Fix) háčku pro lyže s drážkou.
 • Pata: našitý plastový elastický popruh a háček (K-Clip + Elastic Strap), který má rozpětí v nastavitelnosti 12cm.Pokud máte twin tipové lyže, použijete háček Butterfly.

Budou pasovat pásy na šířku a vykrojení mých lyží?

Aby se vám co nejlépe šlapalo do kopce, je důležité mít pásem pokrytou co největší plochu skluznice. Proto je důležité zvolit si správnou šířku a délku pásů. Vacuum Base ZERO v provedení Multifit se dodává v šířce 135 mm a v délkách od 149 - 197 cm v rozpětí po 6 cm a vy si jednoduše ořežete pásy 2,5 mm z boční strany přesně na tvar vašich lyží.

Video návod na ořezání pásů:
http://www.kohla.at/de/ratgeber/kohla-tv/zuschnitt-universalfelle/

Garance spokojenosti

Jednoduchá údržba a servis

 • Pásy jsou dodávány s fleecovým pytlíkem a nožem pro ořezání, nic dalšího k pásům potřebovat nebudete
 • Nečistoty z přilnavé hmoty odstraníte jednoduše vlažnou vodou. Pro důkladnější umytí můžete použít speciální čistící přípravek KOHLA Vacuum Cleaner.
 • Vyčištěním pásů obnovíte jejich přilnavost
 • Skladování a používání bez separační fólie
 • Při navlhnutí během túry stačí lehce pásy vysušit na slunci a skluznici otřít fleecovou stranou pytlíku
 • KOHLA impregnačním sprejem nebo voskem zvýšíte vodoodpudivost vláken, zlepšíte kluzné vlastnosti a zvýšíte jejich odolnost
 • V případě zničení uchycení špičky nebo patky se dá náhradní díl snadno vyměnit za nový
 • Pokud jeden pás zničíte nebo ztratíte, KOHLA vám vyrobí nový půlpár

Pásy z Tyrolska, na které se můžete spolehnout

Rakouská firma KOHLA se sídlem v Innsbrucku vyrábí vybavení pro skialpinismus, horolezectví a outdoor už od roku 1932. Své výrobky vyvíjí, vyrábí a testuje přímo v Tyrolsku, a proto může změny rychle integrovat do výroby. Při testování a vývoji spolupracuje s národním německým skialpinistickým týmem, kterému je exkluzivním partnerem. Pásy jsou vyráběny s maximálním důrazem na kvalitu provedení. KOHLA pásy vyrábí i pro jiné značky, např. Scott, La Sportiva, Völkl, Atomic a jsou vyváženy do více než 30 zemí světa

Za skialpinistické pásy získala KOHLA množství ocenění (mezi nimi i dvě ISPO Awards 2013/14 a 2015/16 za inovaci).

Parametry a materiály

Materiál stoupací vrstvy: 65% mohér / 35% nylon

Materiál přilnavé vrstvy: Vacuum Base 2.1

Provedení: Multifit

Dodávané šířky: 135 mm

Dodávané délky: 149 - 155 cm, 156 - 162 cm, 163 - 169 cm, 170 - 176 cm, 177 - 183 cm, 184 - 190 cm, 191 - 197 cm

Poměr skluz/stoupavost v %: 50 / 50

Do teploty: -25 °C

Membrána: Ano - karbonová vrstva (C-Tech)

Možnost ořezání pro libovolné lyže: Ano

Součást balení: Fleecový pytlík, nůž na ořezání

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.