•  

Vastus Freebird 2019/20

Black Crows
3662481033556

Vastus Freebird 2019/20

Black Crows

Superlehké lyže vastus freebird black crows ti přinesou nejen dokonalou radost z nastoupaných výškových metrů, ale i vzrušující zážitek z jízdy. Pojeď!

Barva
Orange
velikost
164 cm
172 cm
EAN: 3662481033556
19 990 Kč

18 991 Kč

Zboží bude doručeno ve středu 20. 1.

Cena od

/ den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Vlastnosti produktu

Konstrukce
twintip: ne
titanálová výztuha: ano
Rozměry a hmotnost
šířka střed: 7,6cm
Funkční prvky
rádius: 17m
Materiál
Materiál: Balsové dřevo, Carbon, Titanal, Sklolaminát

Popis produktu

Vastus Freebird 2019/20

Speedtouring má vastus freebird v krvi. Jeho DNA je naprogramováno na rychlý výstup a maximální počet výškových metrů s co nejmenším výdajem energie. V konkurenci ostatních modelů lehkých lyží se vastus může chlubit vynikajícími jízdními vlastnostmi, které ti umožní skvěle si zalyžovat za každých podmínek. Nemusíš se bát zmrzlého sněhu ani ledovky na sjezdovce, vastus vždycky drží na hraně. Díky rychlému a snadnému přehranění si s touhle živou a hravou lyží báječně užiješ každý výstup i sjezd.

Stabilita na tvrdém sněhu i při strmých sjezdech

Dlouhý camber pod středem a patka bez rockeru dávají lyži vastus black crows výborný grip v oblouku i na tvrdém sněhu. Jemný rocker na špičce zlepšuje vedení lyže a usnadňuje nástup do oblouku. Dřevěné jádro oboustranně obložené karbonem s titanalovou výztuží pod středem lyže výborně tlumí vibrace. Zároveň udržuje lyži tuhou v torzu, čímž dosahuje skvělé stability v oblouku i při vyšší rychlosti.

Snadná ovladatelnost v prašanu i na měkkém jarním firnu 

Dřevěné jádro z balzy je super lehké a velmi pružné v podélném směru, což dává lyži příjemnou podélnou flex. Při zatlačení v oblouku se lyže prohne, čímž zkracuje rádius. Podélná flex a jemný rocker na špičce poskytují lyži vztlak, který i v měkkém sněhu usnadňuje nástup do oblouku a rychlé přehranění. Long nose zkracuje rádius, ulehčuje jízdu v krátkých obloucích a zároveň dopřává lyži stabilní vedení – lyže se nekouše v krustě ani v přefoukaném sněhu.

Ideální lyže na přechod Vysokých Tater

Model vastus black crows je předurčen pro náročné výstupy s velkým množstvím nastoupaných metrů. Zvládneš v něm střídavé šlapání na pásech a mačkách, nezaskočí tě ale ani strmý sjezd na tvrdém sněhu či měkké dojezdy do dolin. vastus freebird ti vždycky doručí perfektní zážitek s lehkým výstupem a dokonale jistým a stabilním sjezdem.

Garance spokojenosti

Na black crows si jízdu užiješ při všech sněhových podmínkách

Bruno Compagnet a Camille Jaccoux, dvě ikony závodního světa freeridingu, závody Freeride World Tour. Bruno – první Evropan, který kdy vyhrál Freeride World Championship na Aljašce. Camille – bývalý člen Francouzské lyžařské reprezentace, dublér Jamese Bonda. Potkali se v Chamonix a jednou večer u piva se shodli na tom, že na trhu prostě chybí lyže, se kterými by sjeli z Aigulle du Midi až do Chamonix. Takové, které by skvěle fungovaly na všech typech sněhu, které jsou pro evropské svahy typické – od tvrdého, sfoukaného svrchu, přes prašan až po mokrý firn v dolině.

Rok nato představili první lyže corvus, které pod značkou black crows přinesly freeridovému světu zcela unikátní tvar a s ním i nový standard. Zavázali se k tomu, že každá jedna lyže musí splňovat podmínky skvělých jízdních vlastností na všech typech sněhu.

Lyže black crows pro dokonalý zážitek z jízdy

Příčinou vynikajících jízdních vlastností celé kolekce lyží black crows je především jejich unikátní tvar. Lyže jsou dokonale vyladěné na základě mnohaletých zkušeností a neustálého testování prototypu každé lyže přímo v horských podmínkách Chamonix, které trvá 2–3 sezóny. Alchymie jejich výroby spočívá ve vyvážené kombinaci profilu, flexe, vykrojení lyže a použitých materiálů.

Za unikátním tvarem lyží black crows stojí Julien Regnier – olympijský finalista z Nagana, který je v současné době považovaný za nejlepšího shapera lyží na světě. Spolu s týmem dalších skvělých jezdců vytrvale pracuje na tom, aby lyže black crows s každou novou kolekcí dostaly k už tak výborným jízdním vlastnostem něco navíc.

Osobitý design, který nezestárne

Když ti vedle sebe položíme první lyži corvus z roku 2007 a k ní kousek z poslední kolekce, jen těžko uhádneš, která z nich je stará a která nová. Lyže black crows jsou zkrátka nadčasové, nestárnou, byly a budou elegantní a ty se s nimi nikdy neztratíš v davu.

Za jejich jedinečným stylem stojí prestižní pařížské designérské studio Yorgom Tloupasom, které je současně jedním ze zakladatelů značky. Jejich kolekce 17/18 byla zahrnuta do sbírky Muzea moderního umění v Paříži.

Lyže a lyžování je o lidech, horách, emocích a zážitcích.

Vlastnosti produktu

Konstrukce
twintip: ne
titanálová výztuha: ano
Rozměry a hmotnost
šířka střed: 7,6cm
Funkční prvky
rádius: 17m
Materiál
Materiál: Balsové dřevo, Carbon, Titanal, Sklolaminát

Aktivity

Produkt je díky svému provedení vhodný na následující disciplíny a aktivity:
  • Speedtouring
  • Skitouring

O značce

Black Crows

Nezávislá francouzská značka z Chamonix vytvářející jedinečné lyže a oblečení obsesivního designu a nekompromisních vlastností.

Na začátek stránky

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.