• Sleva 73 %
 • Outlet

Vosk na Kohla Evo Glide Wax Cold

Kohla
9120074253797

Vosk na Kohla Evo Glide Wax Cold

Kohla

Fluorový vosk pro zvýšení skluzu a odolnosti proti vlhkosti do teplot pod -6 °C. Na náročném přechodu nebo závodech budete rychlejší a ušetříte drahocennou energii.

EAN: 9120074253797
2 204 Kč

599 Kč

Poštové zdarma od 999 Kč / 44 €
Zboží bude doručeno v pondělí 6. 2.

Cena od

/ den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Popis produktu

Vosk na Kohla Evo Glide Wax Cold

KOHLA fluorový vosk je určený pro závodníky a výkonnostní skialpinisty, kteří potřebují být rychle a s co nejmenší námahou na vrcholu nebo šetřit energii při náročném horském přechodu. Je vyroben na podobné bázi jako jsou vyrobeny vosky pro závodníky Světového poháru. Navoskované pásy brání nasávání vlhkosti, tím snižují tření a zlepšují skluzové vlastnosti. Také zabraňují nalepování špíny a jsou odolnější proti mechanickému opotřebení než pásy bez voskování.

Ostré sněhové vločky

Při nízkých teplotách a mrazech si sněhové vločky drží ostré a špičaté tvary, které vyvíjejí obrovské tření na povrch skialpinistického pásu a vy musíte používat více síly při šlapání do kopce. Pomocí KOHLA tvrdého fluorového vosku COLD ošetříte vlákna pásů tak, že se výrazně zvýší jejich skluz a vám se usnadní pohyb nahoru.

Malý pomocník pro velké výkony

Výkonnostní skialpinista nebo závodník se bez kvalitního vosku takřka neobejde. Fluor ve vosku je hydrofobní a stejně jako kyslík ve vodě a špíně má fluor vysoce záporný náboj a tím odpuzuje vodu a nečistoty. Malá kostka KOHLA fluorového vosku vám udělá velkou službu:

 • pásy nesají vodu, nelepí se na ně sníh
 • voskování snižuje tření mezi sněhem a pásem - zvyšuje se skluz pásů
 • vosk odpuzuje špínu nalepenou na mokrém sněhu, která pásy brzdí
 • navoskované pásy jsou odolnější proti mechanickému poškození
 • voskování prodlužuje životnost skialpového pásu

Voskování jednoduše

Vosk je určený k voskování pásu během túry i pro domácí voskování za tepla pomocí žehličky. Zažehlený vosk je obecně odolnější proti otěru a má tedy delší životnost.

Postup voskování žehličkou:

 1. Na suché a čisté pásy nalepené na lyžích rozetřete vosk po směru zapletení chlupů.
 2. Teplou žehličkou vosk zažehlete. Žehličkou přejeďte pás pouze jednou a to v celé délce od špičky k patě.
 3. Odstraňte přebytečný vosk - nejlépe stěrkou, kterou držíte hned za žehličkou. Přebytečný vosk odstraňujte ještě za tepla.
 4. Navoskované pásy nakonec důkladně vykartáčujte - tím odstraníte poslední zbytky přebytečného vosku, který může snižovat přilnavost stoupacích pásů.

Postup impregnace na túře:

 1. Pásy nechte nalepené na lyžích, očistěte je a pokud to jde, vysušte na slunci
 2. Vosk na pásy rozetřete po směru zapletení chlupů

Garance spokojenosti

Kohla

Rakouská firma KOHLA se sídlem v Innsbrucku vyrábí vybavení pro skialpinismus, horolezectví a outdoor už od roku 1932. O necelých čtyřicet let později se proslavila prvním nylonovým batohem a teleskopickými holemi. Dnes patří mezi špičkové a inovativní výrobce stoupacích skialpových pásů.

Inovativní a lokální výroba v Rakousku

Pásy Kohla se pyšní prestižním oceněním ISPO AWARDS za inovaci v letech 2013 a 2016. V tomto směru za zmínku stojí bezlepidlové pásy Vacuum Base. Snahou této rakouské rodinné firmy je mimo jiné zachovat také lokální výrobu. V současné době vyrábí v Rakousku 80 % svých produktů.

Při testování a vývoji exkluzivně spolupracuje s národním německým skialpinistickým týmem. Skialpové pásy a příslušenství jsou vyráběny s maximálním důrazem na kvalitu provedení. Značka KOHLA vyrábí pásy i pro jiné značky, např. Scott, La Sportiva, Völkl, Atomic a jsou vyváženy do více než 30 zemí světa.

Aktivity

Produkt je díky svému provedení vhodný na následující disciplíny a aktivity:
 • Speedtouring
  Speedtouring
 • Skitouring
  Skitouring
 • Skialpinismus
  Skialpinismus

O značce

Kohla

Rakouský výrobce stoupacích pásů a držitel mnoha ocenění. Jeho inovativní technologie lepidel a výroby pásů jsou známé po celém světě.

Na začátek stránky
logo

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.