•  

W's 120 Tec T-Shirt

Ortovox
4251422546935

W's 120 Tec T-Shirt

Ortovox

Triko pro vysoký výkon. Materiál MERINO TEC má nižší hmotnost, zlepšeny termoregulační vlastnosti, rychleji schne a zvýšila se životnost oproti standardnímu triku ze 100% merino vlny!

Barva
Green Isar
velikost
XS
S
M
L
XL
EAN: 4251422546935
2 190 Kč

2 080 Kč

Zboží bude doručeno ve středu 21. 4.

Cena od

/ den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Vlastnosti produktu

Střih
Rukáv: Krátký
Střih: Regular Fit
Materiál
Gramáž: 120g/m2
Materiál: Polyamid, Merino

Popis produktu

W's 120 Tec T-Shirt

Řada 120 MERINO TEC je jedinečná díky svému vláknu, které je tvořeno polyamidovým jádrem a kolem něj je obtočena Merino vlna. Tím se u vlákna snížila hmotnost, zvýšil objem a zlepšily se jeho životnost.

Merino tec

MERINO TEC je příze, kdy je jádro tvořeno z odolného a pevného polyamidu a kolem něj je obtočena jemná MERINO vlna, která má výborné termoregulační vlastnosti a udrží vás v suchu:

 • 5x rychleji schne
 • O 35 % pružnější
 • O 16 % pevnější
 • Je jemnější
 • Teplejší při snížení gramáže
 • Má antibakteriální vlastnosti
 • Zvýšená životnost

Snížení hmotnosti, zachování odolnosti

První věc, která pravděpodobně překvapí, tak je nízká gramáž 120g/m2. Prádlo hřeje více než jiná vlněná prádla při stejné gramáži. Navíc je prádlo více odolnépevné a dírky se nedělají.

Navrženo s cílem

Řada 120 MERINO TEC je navržena pro aktivní pohyb při vysokém výkonu. Prakticky vhodné použít na každou hodně potivou aktivitu. Ať už se bude jednat o horský běh, skialpinizmus, horolezectví nebo VHT, toto triko podpoří váš komfort při aktivitě. Triko díky vysokému obsahu vzduchu v přízi a velkému povrchu příze rychleji schne než standartní triko z merino vlny.

Není tričko jako tričko

Přesto že většinou je tričko jen tričko, tak zde to tak není. Vše je díky použitým materiálům a technologiím. Velkou výhodou je použití Merino vlny do vlákna MERINO TEC. Málokdo však ví, v čem je výhoda vlny.

 • neutralizace zápachu
 • antibakteriální funkce
 • velký termoregulační rozsah
 • absorpce vlhkosti
 • nenáročnost údržby

Proč zrvna vlna neutralizuje Pachy?

Důvod, proč k tomu dochází, jsou proteinové molekuly, které ničí bakterie a tím zápach, který vzniká při množení bakterií. Z toho důvodu je vlna ideální parťák i na vícedenní túry, kdy nechcete nést spoustu oblečení a zároveň neodpuzovat přátele. Oblečení stačí volně pověsit a další den si jej opět vzít na sebe.

Smart wear

Vlněné výrobky se dají považovat za chytré oblečení, protože se přizpůsobují aktuálním podmínkám. Vše je díky dvěma hlavním vlastnostem vlny. Schopnost termoregulace a absorpce vlhkosti. Oblečení s vlnou má tedy lepší tepelný rozsah, ale jak to funguje?

 • Velký podíl termoregulační funkce mají vzduchové kapsy, které jsou v ohybech a dutinách vlny, dobře izolující teplo nejen v zimě, ale i v létě. Vlna totiž izoluje i opačným směrem a nepřehřívá vás. Proto mají ovce vlnu i přes léto, kdy je chrání před vedry.
 • Vlna absorbuje až 35 % vlhkosti svého objemu. Není to však jak u houby na mytí nádobí. Ta absorbuje jen do 3 % vody a zbytek, který nateče do houby, je ve vzduchových kapsách a na povrchu je houba stále mokrá. Vlna ale vsaje vodu do svého jádra, a na povrchu zůstává suchá, tím pádem vás nechladí na pokožce.
 • Ve chvíli, kdy se potíte a jste „rozhicováni“, dochází k příjemnému ochlazení. To je způsobeno odpařováním vlhkosti a přenosu energie. Vlna vás nebude, při vyšší aktivitě, přehřívat, ale bude vás udržovat v suchu a příjemně vás osvěží. A v létě to opět napomáhá. Čím je venku tepleji, tím rychleji vlna schne a čím rychleji schne, tím lépe chladí. Takže při výkonu vás nepřehřeje, ale udrží vás v ideálním stavu.

120 Merino Tec

Řada 120 MERINO TEC je vhodná pro aktivity s vysokým výkonem. Jak již bylo zmíněno, polyamidové vlákno je obtočeno Merino vlnou z Tasmánie. Tato kombinace materiálu zlepšila funkční vlastnosti a oproti vlně je:

 • pružnější vlákno
 • delší životnost
 • schne rychleji
 • lépe odvádí vlhkost
 • vyšší pevnost

Technický TEC

Tričko, které vás nezatíží a nabídne vám to nejlepší jak z vlny, tak z umělých vláken. To je nové vlákno 120 MERINO TEC.

Garance spokojenosti

Triko z Tasmánie, které vydrží

Tasmánie je ostrov na jihu Austrálie jenom 2.500 km vzdálený od Antarktidy. Podnebí je chladné s bohatými srážkami a výživnou paství pro ovce. Ostrov je přísně střežený proti nemocem ovcí. Díky tomu je Tasmánie nejvhodnější lokalita pro chov merino ovci na zeměkouli a produkuje se tu nejkvalitnější vlna na světe už více než 150 let. Kvalita vlny závisí na jemnostidélce a stejném průměru vláken. Tyto parametry ovlivňují kvalitu celého trička a při vysoké kvalitě se nedělají dírky.

Selekce vlny pro delší životnost

Ortovox v svém oblečení používá vlnu jenom minimální délkou vláken 6 cm z které se spřádá příze. Vlnu, kterou používá ORTOVOX do svých produktů je jenom s boční časti hrudníku kde je nejméně mechanicky a biologicky poškozena. Díky této selekci vláken je příze pevnějšínedělají se dírky a produkty ORTOVOX mají delší životnost.

Kontrola kvality

Ortovox nakupuje vlnu jenom ze šesti farem, které musejí splnit 64 přísný kritérii chovu ovcí. Tyto etické a ekologická kritéria garantuji že ovce produkují nejkvalitnější vlnu, protože i stres ovlivňuje kvalitu vlny. Všechny farmy mají speciálně vyšlechtěné merino ovce pro produkci nejkvalitnější merino vlny, a to už po pět generací farmářů. Farmy jsou několikrát ročně navštěvovány i po dobu střiháni. Kvalita vlny je tak sledována přísně před i po stříhaní a selekci. Obvyklé výrobci nakupují vlnu na burze, kde není znám její přesná kvalita.

Nenáročná údržba

Vlna je specifická z mnoha ohledů a jeden z nich je její nenáročná údržba. Většinou stačí oblečení pověsit „do průvanu“. Ale když dojde k zašpinění, musí přijít na řadu pračka. Prádlo vezmete a vyperete při 30 °C. Vlněné věci doporučujeme nedávat do čistíren a sušiček!

Kdo mě vlastně poslal do světa?

Značka ORTOVOX se prvně objevila na Německém trhu roku 1980. Prosadila se především díky lavinovému vyhledávači Ortovox F2. To byl pouze začátek této značky a průběžně se dostal na špičku ve skialpu, freeridu, vysokohorské turistice a další. Ať už vybavením a bezpečnostními prvky tak i komfortním oblečením s dlouhou životností. Dodnes ORTOVOX klade důraz na bezpečnost v horách a chceme, abyste si vaši aktivitu co nejvíce užili. Proto Ortovox zvolil do svého oblečení vlnu, která je příjemná, má výborné termoregulační vlastnosti a výborně odvádí pot. Pohodlně se budete cítit při aktivitě i odpočinku. Kvalita materiálů, zpracování a technologie stále postupují a ORTOVOX nelení a zůstává v čele závodu triatlonu kvalita-komfort-bezpečnost. ORTOVOX používá jak tradiční, tak moderní materiály a jejich vzájemné kombinace. Použití nejkvalitnějších materiálů zajišťuje delší životnostpohodlné užití a dobrý pocit. ORTOVOX je pro ty, kteří se chtějí odlišovat a kteří chtějí jít svou cestou.

Nekompromisní 2letá záruka

Všechny výrobky ORTOVOX jsou vyrobeny v nejvyšší kvalitě, a proto je řešení reklamace jednoduché. Pokud objevíte výrobní vadu, ať už párající se šev, vnější žmolkování nebo nefunkční zip, stačí nám zboží poslat a my se postaráme o jeho opravuvýměnu, nebo vrácení peněz.

Došlo k poškození?

Každý se snaží vyhnout situaci kdy si oblečení roztrhne nebo jinak poškodí. Je to nepříjemné a v tom případě vám Ortovox oblečení opraví ve svém rozsáhlém servisním středisku. Oprava trvá standardně do 14 dní a zboží se vám vrátí plně funkční.

Vlastnosti produktu

Střih
Rukáv: Krátký
Střih: Regular Fit
Materiál
Gramáž: 120g/m2
Materiál: Polyamid, Merino

Aktivity

Produkt je díky svému provedení vhodný na následující disciplíny a aktivity:
 • Horolezectví
 • Lezení
 • Vysokohorská turistika
 • Via ferrata
 • Treking
 • Mountain running
 • Skitouring

O značce

Ortovox

Něměcký výrobce prestižního outdoorového vybavení. Svou udržitelnou výrobou s důrazem na tradice a přírodní materiály dělá hory stále bezpečnější už od roku 1980.

Na začátek stránky

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.