•  
 • Sleva 30 %
 • Outlet

W's 120 Tec T-Shirt

Ortovox
4251422547079

W's 120 Tec T-Shirt

Ortovox

Triko pro vysoký výkon. Materiál MERINO TEC má nižší hmotnost, zlepšeny termoregulační vlastnosti, rychleji schne a zvýšila se životnost oproti standardnímu triku ze 100% merino vlny!

Barva
Blush
Velikost
M
L
XL
EAN: 4251422547079
2 190 Kč

1 533 Kč

Zboží bude doručeno ve čtvrtek 21. 7.

Cena od

/ den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Vlastnosti produktu

Střih
Rukáv: Krátký
Střih: Regular Fit
Materiál
Gramáž: 120g/m2
Materiál: Polyamid, Merino

Popis produktu

W's 120 Tec T-Shirt

Řada 120 MERINO TEC je jedinečná díky svému vláknu, které je tvořeno polyamidovým jádrem a kolem něj je obtočena Merino vlna. Tím se u vlákna snížila hmotnost, zvýšil objem a zlepšily se jeho životnost.

Merino tec

MERINO TEC je příze, kdy je jádro tvořeno z odolného a pevného polyamidu a kolem něj je obtočena jemná MERINO vlna, která má výborné termoregulační vlastnosti a udrží vás v suchu:

 • 5x rychleji schne
 • O 35 % pružnější
 • O 16 % pevnější
 • Je jemnější
 • Teplejší při snížení gramáže
 • Má antibakteriální vlastnosti
 • Zvýšená životnost

Snížení hmotnosti, zachování odolnosti

První věc, která pravděpodobně překvapí, tak je nízká gramáž 120g/m2. Prádlo hřeje více než jiná vlněná prádla při stejné gramáži. Navíc je prádlo více odolnépevné a dírky se nedělají.

Navrženo s cílem

Řada 120 MERINO TEC je navržena pro aktivní pohyb při vysokém výkonu. Prakticky vhodné použít na každou hodně potivou aktivitu. Ať už se bude jednat o horský běh, skialpinizmus, horolezectví nebo VHT, toto triko podpoří váš komfort při aktivitě. Triko díky vysokému obsahu vzduchu v přízi a velkému povrchu příze rychleji schne než standartní triko z merino vlny.

Není tričko jako tričko

Přesto že většinou je tričko jen tričko, tak zde to tak není. Vše je díky použitým materiálům a technologiím. Velkou výhodou je použití Merino vlny do vlákna MERINO TEC. Málokdo však ví, v čem je výhoda vlny.

 • neutralizace zápachu
 • antibakteriální funkce
 • velký termoregulační rozsah
 • absorpce vlhkosti
 • nenáročnost údržby

Proč zrvna vlna neutralizuje Pachy?

Důvod, proč k tomu dochází, jsou proteinové molekuly, které ničí bakterie a tím zápach, který vzniká při množení bakterií. Z toho důvodu je vlna ideální parťák i na vícedenní túry, kdy nechcete nést spoustu oblečení a zároveň neodpuzovat přátele. Oblečení stačí volně pověsit a další den si jej opět vzít na sebe.

Smart wear

Vlněné výrobky se dají považovat za chytré oblečení, protože se přizpůsobují aktuálním podmínkám. Vše je díky dvěma hlavním vlastnostem vlny. Schopnost termoregulace a absorpce vlhkosti. Oblečení s vlnou má tedy lepší tepelný rozsah, ale jak to funguje?

 • Velký podíl termoregulační funkce mají vzduchové kapsy, které jsou v ohybech a dutinách vlny, dobře izolující teplo nejen v zimě, ale i v létě. Vlna totiž izoluje i opačným směrem a nepřehřívá vás. Proto mají ovce vlnu i přes léto, kdy je chrání před vedry.
 • Vlna absorbuje až 35 % vlhkosti svého objemu. Není to však jak u houby na mytí nádobí. Ta absorbuje jen do 3 % vody a zbytek, který nateče do houby, je ve vzduchových kapsách a na povrchu je houba stále mokrá. Vlna ale vsaje vodu do svého jádra, a na povrchu zůstává suchá, tím pádem vás nechladí na pokožce.
 • Ve chvíli, kdy se potíte a jste „rozhicováni“, dochází k příjemnému ochlazení. To je způsobeno odpařováním vlhkosti a přenosu energie. Vlna vás nebude, při vyšší aktivitě, přehřívat, ale bude vás udržovat v suchu a příjemně vás osvěží. A v létě to opět napomáhá. Čím je venku tepleji, tím rychleji vlna schne a čím rychleji schne, tím lépe chladí. Takže při výkonu vás nepřehřeje, ale udrží vás v ideálním stavu.

120 Merino Tec

Řada 120 MERINO TEC je vhodná pro aktivity s vysokým výkonem. Jak již bylo zmíněno, polyamidové vlákno je obtočeno Merino vlnou z Tasmánie. Tato kombinace materiálu zlepšila funkční vlastnosti a oproti vlně je:

 • pružnější vlákno
 • delší životnost
 • schne rychleji
 • lépe odvádí vlhkost
 • vyšší pevnost

Technický TEC

Tričko, které vás nezatíží a nabídne vám to nejlepší jak z vlny, tak z umělých vláken. To je nové vlákno 120 MERINO TEC.

Garance spokojenosti

ORTOVOX

Od roku 1980, kdy ORTOVOX přišel s jejich prvním legendárním lavinovým vyhledávačem F2, se tato německá outdoorová značka svými produkty soustředí na naší ochranu v horách. Nejčastěji ji oblékají skialpinisti a freerideři, ale široký sortiment nabízí i pro vysokohorskou turistiku, horolezectví, lezení a mountain running. 

V současnosti najdeš v jejím portfoliu veškeré oblečení od spodního prádla po softshell a hardshell oblečení, propracované a odolné batohy včetně lavinových batohů, lavinové sondy, lopaty, vyhledávače a také lékárničky nebo bivaky.

Světový lídr v produkci vlněného oblečení

ORTOVOX si zakládá na naprosto špičkové kvalitě merino vlny, kterou bere ze svých vybraných farem v Tasmánii. Vlnu najdeš v každém kousku oblečení, a to i na hardshell bundách. Její kolekce nemají ve světě konkurenci. Svou vizionářskou myšlenkou dokázali obnovit chovy ovcí ve Švýcarsku se specifickou vlnou s výbornou tepelnou izolací – SWISSWOOL®.

Udržitelnost a odpovědnost vůči přírodě i lidem

ORTOVOX je silná a sebevědomá značka a naplno si uvědomuje, že svým vlivem může mnoho věci ovlivnit. ORTOVOX se snaží o udržitelnost své produkce na všech úrovních. Chrání tebe, lokální výrobce, hory i samotné ovečky či tasmánský deštný prales. Své výrobky označuje značkami Fair Trade, OWP (ORTOVOX WOOL PROMISE), EOCA, PFC FREE a SWISSWOOL®.

 

Vlastnosti produktu

Střih
Rukáv: Krátký
Střih: Regular Fit
Materiál
Gramáž: 120g/m2
Materiál: Polyamid, Merino

O značce

Ortovox

Něměcký výrobce prestižního outdoorového vybavení. Svou udržitelnou výrobou s důrazem na tradice a přírodní materiály dělá hory stále bezpečnější už od roku 1980.

Na začátek stránky
logo

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.