W's Nova III Long

Mountain Equipment
5053817132360

W's Nova III Long

Mountain Equipment

Lehký syntetický spacák s komfortním střihem a inovativní konstrukci s ohledem na potřeby ženského těla, poskytuje pohodlí pro dlouhé cesty během celého roku. Pro pohodlný spánek v teplotě -8 °C a to i ve vlhkých podmínkách. Prodloužený střih pro ženy vysoké 170 cm a více.

Barva
Ink/Pumpkin Spice
Velikost
LZ
EAN: 5053817132360
6 790 Kč

6 450 Kč

Poštové zdarma od 999 Kč / 44 €
Zboží bude doručeno ve středu 7. 6.

Cena od

/ den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Vlastnosti produktu

Teplotní limity
Komfort: -2°C
Komfort limit: -8°C
Extrém: -27°C
Good night sleep: -8°C
Rozměry a hmotnost
Délka spacáku: cm
Sbalený rozměr: 22x19x30cm
Vnitřní délka: 190cm
Max. vnitřní šířka: 78cm
Hmotnost: 1550g
Funkční prvky
Stahování kapuce: ano
Stahování límce: ano
Kompresní obal: ano
Materiál
Membrána: ne
Materiál: nylon
DWR (Durable Water Repellent): ano
Druh izolačního materiálu: syntetika
Název izolačního materiálu: POLARLOFT®
Vnější textilie: HELIUM™ 20D
Balení
Obal pro skladování: ne
Střih
Typ komor: Keystone shingle, zkosené komory
Střih: Mountain Fit
Kapuce
Nastavitelnost kapuce: ano

Popis produktu

W's Nova III Long

Kvalitní spánek je jeden ze základních požadavků pro plnohodnotnou regeneraci při jakékoliv aktivitě. Mountain Equipment NOVA III WOMEN’S LONG je vysoce komfortní, lehký, sbalitelný a prodyšný spacák o hmotnosti 1550 g. Garance dobrého spánku je naměřena na hodnotě -8 °C.  Unikátní kombinovaná konstrukce, komfortní střih a syntetická izolace PolarLoft® umožňuje pohodlné použití spacáku i v chladných a vlhkých podmínkách. Určen pro celoroční použití.

 • Povrchový materiál HELIUMTM 20 D je lehký, vysoce prodyšný a odolný vůči větru.
 • Izolace POLARLOFT®.
 • KEYSTONE šindelová konstrukce na vrchní straně – pláty izolace překládané zešikma přes sebe – švy nejsou sebou.
 • Sendvičová konstrukce na spodní straně.
 • Dámský střih Mountain Fit – je prostornější a tepelně efektivní.
 • Anatomicky tvarovaná kapuce a zkosená oblast chodidel.
 • Boční léga po celé délce zipu a integrovaný límec kolem krku s jednoduchým magnetickým zapínáním Lode Lock™.
 • Prodloužený střih pro ženy vysoké 170 cm a více.
 • Dodáván spolu s ultralehkým kompresním obalem.

HELIUM 20 – velmi lehký, snadno sbalitelný vnější materiál

Materiál Helium 20 je výjimečně lehký, sbalitelný, jemný a zároveň velice odolný. Vysoká hustota tkaní zabezpečuje, že je odolný vůči větru a zabraňuje ztrátě tepla. Tento materiál je ideální tam, kde jsou nejdůležitějšími faktory nízká hmotnost a sbalitelnost.

 • Extrémně lehký – 38 g/m2.
 • Vysoce prodyšný.
 • Odolný proti větru.
 • Příjemný na dotek.

Vnitřní materiál SUPERSOFTTM 30 je zvolen pro svou nízkou hmotnost, vysokou prodyšnost, výjimečnou odolnost a příjemný pocit na dotek.

 • Nízká hmotnost (49 g/m2).
 • Vysoká prodyšnost.
 • Trvanlivost.

PolarLoft® do chladného a vlhkého prostředí

Syntetický tepelně izolační materiál Polarloft® je vhodný do chladných a permanentně vlhkých podmínek. Nevadí mu mokro, rychle schne. Tento materiál nabízí skvělý poměr tepelné izolace k hmotnosti při výjimečně malém objemu. Je tvořen z vláken o různých průměrech, kdy stejně jako u peří slouží tlustší vlákna k udržení loftu a tenčí vlákna jako tepelně izolační bariéra. Polarloft® se plní do komor podobně jako peří, v malých shlucích, díky čemuž se dosahuje mnohem větší loft. Je jemnější a ohebnější než klasické syntetické izolace, které se do komor vkládají v celých plátech.

Konstrukční detaily spacáku

 • V každé komoře je na gram přesně vypočítané množství mikrovlákna pro minimální hmotnost a maximální teplo.
 • Konstrukčně promyšlený spacák – Překrývající se vrstvená sendvičová konstrukce, která minimalizuje vytváření chladných oblastí spacáku a umožňuje tak komfortní užití i ve chladných podmínkách. Zároveň umožňuje dobrou sbalitelnost a nízkou hmotnost spacího pytle.
 • Unikátní šindelová konstrukce Keystone minimalizuje vytváření chladných oblastí spacáku a je vhodná do chladných podmínek. Středová šindelová konstrukce je doplněna pravoúhle se překrývajícími vrstvami, které zajistí výborné izolační vlastnosti i při zachování nízké hmotnosti. Pro větší efektivitu je na spodní straně použita překrývající se vrstvená sendvičová konstrukce.
 • 3D kapuce bez nutnosti stahování – zalehnout do spacáku bez stahování kapuce a zároveň mít hlavu v teple? Kapuce je tvarovaná tak, aby automaticky chránila hlavu i bez stahování. Chrání hlavu před ztrátou tepla a tím ti zabezpečí pohodlný spánek. Pokud potřebuješ kapuci stáhnout, není problém. Podle tvaru šňůrky přesně víš, jestli stahuješ horní část kapuce (plochá šňůrka), nebo spodní část kapuce (kulatá šňůrka).
 • Ergonomický tvar pro chodidla – nohy je potřeba mít izolované co nejlépe, protože se málo prokrvují. Dno spacáku je zkosené ve tvaru lichoběžníku a oblast špiček je zvýšená jako žraločí ploutev. Díky tomuto ergonomickému tvaru, nestlačíš chodidly komory v oblasti nohou a neztrácejí se tak izolační vlastnosti, které tvé nohy drží v teple.
 • Ochranný 3D límec kolem krku – aby nedocházelo k vytláčení tepla ze spacího pytle, je na vnitřní straně 3D límec, který vyplní prostor kolem ramen a krku. Tak je spacák „zašpuntován“. V límci je menší hustota mikrovlákna, aby se přesně vytvaroval podle tvaru tvých ramen a krku. Vše jistí magnetický cvoček, který zapneš a rozepneš intuitivně jednou rukou.
 • Izolační léga pod zipem – nejslabší místo spacáků bývá zip. Trojúhelníková léga, která je vyplněna izolačním materiálem, přiléhá ke spacáku a izoluje i za mokra. Zip je umístěn ve spodní polovině spacáku, aby teplo, které stoupá vzhůru neodcházelo přes zip ven.

Oboustranný zip YKK® s automatickým zámkem

Ve spacáku Mountain Equipment nezažiješ ten nepříjemný pocit, probudit se v noci s povoleným zipem, protože má zip zámek a samovolně se nerozepne. Jednoduchým zatažením uvolníš pojistku a spacák rozepneš, až když budeš chtít.

 • Funguje i po zamrznutí – kvůli pohodlnému zapínání bez zadrhnutí je použitý kvalitní zip od výrobce YKK®. Právě tento zip bez problémů funguje i v mrazu a můžeš se na něj kdykoliv spolehnout.
 • Oboustranný zip – lze otevřít i od nohu, čímž lze v létě dobře větrat.

Garance dobrého spánku

Pokud zakoupíš tento spacák a nebude ti v něm dostatečné teplo, můžeš ho vyměnit za teplejší model. Do 30 dnů od zakoupení můžeš spacák vyzkoušet a pokud ti nebude připadat dostatečně teplý, vyměň ho za vyšší model. Stačí přijít, donést nepoškozený spacák, doplatit rozdíl za vyšší model a je to!

Mountain Equipment uvádí hodnotu „Good Night Sleep Guaranteed“ u každého spacáku a u tohoto modelu je hodnota -8 °C. Tato hodnota byla naměřena při používání v reálných podmínkách a zohledňuje faktory jako například vítr a vlhkost.

10 let záruka

Bez ohledu na to, jestli jedeš k jezeru, na Matterhorn nebo Mt. Everest, tak se na své vybavení musíš spolehnout. Svým výrobkům důvěřuje i Mountain Equipment a za své produkty se nebojí postavit. Na základě 55 let zkušeností a testování nabízí Mountain Equipment 10 let záruku na výrobní vady spacáku. Pokud objevíš výrobní vadu, tak bez debat spacák opravíme, vyměníme nebo ti vrátíme peníze.

Servis napříč časem

Každý se snaží vyhnout situaci kdy si spacák roztrhne nebo jinak poškodí. Je to nepříjemné a v takém případě ti spací pytel Mountain Equipment opraví ve svém nejbližším servisním středisku v Mnichově. Oprava trvá standardně do 14 dní a spacák se ti vrátí plně funkční.

Garance spokojenosti

Mountain Equipment

Britská značka Mountain Equipment je již mnoho let vnímána jako špičkový výrobce outdoorového vybavení pro ty nejodvážnější horolezecké i polární výpravy. Do její kolekce patří zejména oblečení (muži a ženy), kde nabízí široký sortiment od funkčních triček až po expediční péřové bundy. Právě ve výrobě péřových bund a péřových spacáků se značka Mountain Equipment řadí mezi absolutní špičku. Mountain Equipment je hlavním vývojovým partnerem výrobce membrán GORE-TEX®. V posledních letech zařadili do nabídky i horolezecké batohy nebo karimatky.

Půl století horolezectví a expedic

Značka Mountain Equipment vznikla v roce 1961 byla a je součástí nesčetných expedicí na nejvyšší vrcholy či póly naší planety. Zakládá si na precizních materiálech i zpracování a neustále hledá nové výrobní technologie i  moderní přístupy k vývoji.

Naši horolezci z Čech a Slovenska

Mountain Equipment podporuje přední české a slovenské alpinisty, mezi které patří Peter Hámor, Miška Izakovičová, Ondrej Húserka a Martin Krasňanský. Značka je také partnerem projektu Sokolíci od Českého horolezeckého svazu.

Pozáruční servis

Mountain Equipment si zakládá na rychlém a spolehlivém servisu. Stačí vyplnit jednoduchý formulář a zboží nám zaslat do Zlína nebo předat svému prodejci. My se postaráme o zbytek ve specializovaném servisním středisku v Mnichově.

Vlastnosti produktu

Teplotní limity
Komfort: -2°C
Komfort limit: -8°C
Extrém: -27°C
Good night sleep: -8°C
Rozměry a hmotnost
Délka spacáku: cm
Sbalený rozměr: 22x19x30cm
Vnitřní délka: 190cm
Max. vnitřní šířka: 78cm
Hmotnost: 1550g
Funkční prvky
Stahování kapuce: ano
Stahování límce: ano
Kompresní obal: ano
Materiál
Membrána: ne
Materiál: nylon
DWR (Durable Water Repellent): ano
Druh izolačního materiálu: syntetika
Název izolačního materiálu: POLARLOFT®
Vnější textilie: HELIUM™ 20D
Balení
Obal pro skladování: ne
Střih
Typ komor: Keystone shingle, zkosené komory
Střih: Mountain Fit
Kapuce
Nastavitelnost kapuce: ano

Aktivity

Produkt je díky svému provedení vhodný na následující disciplíny a aktivity:
 • Treking
  Treking
 • Turistika
  Turistika

O značce

Mountain Equipment

Tato britská značka přínáší na trh outdoorové vybavení pro ty nejnáročnější expedice a polární výpravy více jak 50 let.

Na začátek stránky
logo

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.