•  

X-clip-ALP - 25cm

EAN (čárový kód): 4030281164616
Do Věrnostního programu za nákup získáš 27,5 bodů

Superlehký set expreska s kombinací smyčky Dyneemy a karabin X-clip je ten nejlepší společník pro alpské lezení.

Materiál:
Hliník
Zámek karabiny:
drát
typ karabiny:
H – HMS
Pevnost v podélné ose:
22kN
Pevnost napříč:
7kN
Pevnost s otevřeným zámkem:
7kN
šířka smyce:
8mm
Hmotnost:
65g
Norma:
UIAA 121, EN 566, EN 12275
Rozměry karabiny:
89 x 56mm
více

Barva:
velikost:
11 cm
25 cm

Není skladem

Místo vyzvednutí
Datum zapůjčení

X-clip-ALP - 25cm

Hmotnost vybavení je v horách důležitá a zejména při vícedélkovém lezení, kdy na sobě máte velké množství vybavení, a počítá se každý gram. Expreska se superlehkými drátovými karabinami X-clip spojenými s tenkou smyčkou Dyneemou, která se vyznačuje mimořádně vysokou pevností při nízké hmotnosti, je přímo určená pro lezení v horách.

Silná, tenká a lehká smyčka

Dyneema® je obchodní značka polyethylenového vlákna s mimořádně vysokou pevností. Jeho velkou předností je nízká hmotnost a ohebnost. Má velmi dobrou odolnost proti většině chemikálií, mikroorganizmům a slunečnímu záření. Tyto vlastnosti ocení každý lezec. Expreska SKYLOTEC X-clip-ALP se vyrábí ve třech délkách - 11, 18 a 25 cm. Expresky v setu mají 11 cm.

Nejlehčí pro nejtěžší cesty

X-clip karabina s drátovým zámkem s velkou světlostí je nejlehčí z karabin Skylotec a přitom si zachovává standardní nosnost. Tyto ultralehké karabiny se díky svojí robustnosti dobře zapínají i do skob, kde se masivnější karabina nemusí vejít. Lehce prohnutý tvar zámku vám usnadní její zapínání a vypínání.

Doporučení Skylotecu

Pokud je produkt používán velmi často, měl by být vyřazen v závislosti na opotřebování a výskytu trhlinek. Jestliže se produkt používá pouze výjimečně, měl by být vyřazen po 6-8 letech. Jako pravidlo Skylotec doporučuje nepoužívat žádné vybavení déle než 10 let.

Parametry a materiály

  • Délka: 11 cm
  • Hmotnost: 65 g
  • Pevnost v podélné ose: 22 kN
  • Pevnost v příčné ose: 7 kN
  • Pevnost s otevřeným zámkem: 7 kN
  • Světlost zámku: 25 mm
  • Norma EN 12275, UIAA 121, EN 566
  • Barva: oranžová / světle šedá
  • Materiál: Hliník, Polyamid

Garance spokojenosti

Recenze a ocenění

Německá firma Skylotec patří již více než 60 let mezi špičkové světové výrobce ochranných pomůcek a vybavení. Své bohaté zkušenosti s výrobou vybavení pro výškové práce ve všech možných odvětvích přenáší od roku 2002 také do sportovního lezení, vysokohorské turistiky a dalších sportů.

Díky štědře dotovanému vývojovému oddělení udává tento německý výrobce směr i tempo vývoje nejen lezeckého vybavení a každoročně za to získává řadu designových a funkčních ocenění.

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.