•  

X-clip ALP set

EAN (čárový kód): 4030281218357
Do Věrnostního programu za nákup získáš 123,02 bodů

Ultralehká robustní karabina s velkou světlostí zámku pro vícedélkové lezení, kdy potřebujete šetřit každý gram vybavení.

Materiál:
Hliník, Dyneema
Délka smyce:
11cm, 25cm, 18cm
Zámek karabiny:
drát
typ karabiny:
H – HMS
Pevnost v podélné ose:
22kN
Pevnost napříč:
7kN
Pevnost s otevřeným zámkem:
7kN
Světlost:
25mm
šířka smyce:
8mm
Hmotnost:
65g
Norma:
UIAA 121, EN 12275, EN 566
Rozměry karabiny:
89 x 56mm
Počet v setu:
6ks
více

Barva:
velikost:
11 cm
Aktivity:

Není skladem

Místo vyzvednutí
Datum zapůjčení

X-clip ALP set

Hmotnost vybavení je v horách důležitá a zejména při vícedélkovém lezení, kdy na sobě máte velké množství vybavení, se počítá každý gram. Karabina X-clip váží pouhých 28 g a proto je vhodná pro lezení v horách nebo ve vysokých stěnách. Díky šesti barevným variantám uděláte svoje vybavení perfektně přehledné, což oceníte zejména v kritických situacích, kdy nemáte čas hledat ten správný friend.

Nejlehčí pro nejtěžší cesty

X-clip karabina s drátovým zámkem s velkou světlostí je nejlehčí z karabin Skylotec a přitom si zachovává standardní nosnost. Tyto ultralehké robustní karabiny jsou právě tím správným parťákem do hor, kdy potřebujete minimalizovat hmotnost svého vybavení a díky svojí robustnosti se dobře zapínají i do skob, kde se masivnější karabina nemusí vejít. Lehce prohnutý tvar zámku vám usnadní její zapínání a vypínání.

Přehledná barevnost

Karabina se vyrábí v 6 barevných variantách a vy si vyberete barvu, která vám vyhovuje a nemůže se stát, že si pomícháte vybavení s vaším lezeckým parťákem. Navíc karabiny můžete sladit např. s barvou friendů a tak máte dokonalý přehled vybavení na sedáku, což vám pomůže ušetřit drahocenné vteřiny při dělání jistícího bodu. Karabiny můžete také výhodněji koupit v sadě 6 ks, která obsahuje všechny barevné varianty.

Parametry a materiály

  • Pevnost v podélné ose: 22 kN
  • Pevnost v příčné ose: 7 kN
  • Pevnost s otevřeným zámkem: 7 kN
  • Světlost zámku: 25 mm
  • Rozměr: 89 x 56 mm
  • Materiál: Hliník

Garance spokojenosti

Doporučení Skylotecu

Pokud je produkt používán velmi často, měl by být vyřazen v závislosti na opotřebování a výskytu trhlinek. Jestliže se produkt používá pouze výjimečně, měl by být vyřazen po 6-8 letech. Jako pravidlo Skylotec doporučuje nepoužívat žádné vybavení déle než 10 let.

Recenze a ocenění

Německá firma Skylotec patří již více než 60 let mezi špičkové světové výrobce ochranných pomůcek a vybavení. Své bohaté zkušenosti s výrobou vybavení pro výškové práce ve všech možných odvětvích přenáší od roku 2002 také do sportovního lezení, vysokohorské turistiky a dalších sportů.

Díky štědře dotovanému vývojovému oddělení udává tento německý výrobce směr i tempo vývoje nejen lezeckého vybavení a každoročně za to získává řadu designových a funkčních ocenění.

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.